پنجشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۶

مقدمات همکاری علمی دو دانشگاه علوم پزشکی ارتش و علوم بهزیستی و توانبخشی فراهم شد

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

رئیس، معاون آموزشی و برخی از مدیران دانشگاه علوم پزشکی ارتش با حضور در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و ملاقات با رئیس این دانشگاه، مقدمات همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی بین دو دانشگاه را فراهم کردند.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ در این ملاقات که معاون آموزشی و چند تن از مدیران آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی نیز حضور داشتند، موارد همکاری آموزشی و پژوهشی مورد تبادل نظر مسئولان دو دانشگاه قرار گرفت.

براساس این گزارش، " انجام تحقیقات کوهورت در حوزه توانبخشی با موضوع وضعیت سلامتی اسکلتی – عضلانی نیروهای ارتش " ، " ایجاد فیلدهای تخصصی از سوی دو دانشگاه برای کارورزی و کارآموزی دانشجویان " و " تبادل استاد و دانشجو بین دو دانشگاه " از جمله موارد پیش بینی شده برای همکاری دو دانشگاه علوم پزشکی ارتش و علوم بهزیستی و توانبخشی است.

گفتنی است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، با ۲۲ گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات در رشته های خاص سه حوزه سلامت ( رفاه و سلامت اجتماعی ، سلامت روانی و توانبخشی ) همچون " ارگونومی، کاردرمانی، فیزیوتراپی، گفتاردرمانی، مدیریت رفاه و سلامت اجتماعی، مددکاری اجتماعی ، مشاوره و روانشناسی بالینی، سلامت در حوادث و بلایا  و همچنین روانپزشکی ، روانشناسی ، پرستاری توانبخشی و ... " ، ضمن تعلیم و تربیت نیروی متخصص، در طراحی و اجرای پروژه های ملی و منطقه ای مشارکت دارد.

  این دانشگاه منحصربفرد که تحت نظارت وزارت بهداشت فعالیت می کند، در برخی از رشته ها بعنوان تنها برگزارکننده ، و در برخی از آنها نیز بعنوان اولین برگزارکننده دوره های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) در داخل و خارج از کشور شناخته شده است.

تهیه خبر: نعیمی پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.