چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه:

نقص داریم اما در عوض تلاش می‌کنیم

شورای فرهنگی

جلسه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با حضور اعضای این شورا در دفتر ریاست دانشگاه برگزار و مباحث فرهنگی دانشگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش مفدا ایلام، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در ابتدای این جلسه با اشاره به برگزاری برنامه‌های متعدد در آذرماه توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، اظهار داشت: جا دارد تا از معاونت فرهنگی و دانشجویی بخاطر پشت سر گذاشتن یک ماه سخت و پرکار به لحاظ تعدد و فشردگی برنامه‌ها تشکر کنم و خصوصاً که دو مراسم مربوط به روز دانشجو و یادواره شهدای علوم پزشکی غرب کشور به بهترین نحو ممکن برگزار گردید که مایه مباهات و افتخار برای دانشگاه بود.

دکتر کریم همتی ادامه داد: حضور مسئولان ارشد استانی و مدیریت برنامه یادواره شهدا در نوع خودش بسیار عالی و خود برنامه نیز بامحتوا و آبرومند بود به نحوی که اگر تا هر ساعتی ادامه پیدا می‌کرد مخاطبان از آن استقبال می‌کردند.

رئیس شورای فرهنگی دانشگاه با اشاره به حواشی ایجاد شده در چند وقت اخیر علیه دانشگاه علوم پزشکی ایلام هم گفت: ما نمی‌گوییم نقص نداریم، نقص داریم اما در عوض تلاش می‌کنیم و در پی رفع مشکلات و نواقص موجود هستیم و با روی گشاده و باز از تمام انتقادات سازنده و نیز برنامه‌ها و راهکارهایی که باعث تحرک و پویایی و حل مشکلات استان در حوزه بهداشت و درمان باشد استقبال می‌کنیم.

دکتر همتی بحث‌های انحرافی قبیله‌گرایی توسط خود را ساخته ذهن کسانی دانست که سالم فکر نمی‌کنند و تصریح کرد: کاش برخی افراد اندکی وجدان و انصاف را در رفتار و گفته‌های خود اعمال می‌کردند و چشم خود را بر روی حقایق نمی‌بستند و این هجمه‌های غیرمنصفانه در چند وقت اخیر به دور از انصاف و وجدان بوده است و این افراد حداقل ببینند که دانشگاه علوم پزشکی ایلام پارسال تنها حدود دو میلیارد و هفتصد میلیون تومان جذب اعتبار داشته است در حالی‌که امسال با توجه به تجهیزاتی که گرفته‌ایم نزدیک به بیش از یکصد میلیارد تومان جذب اعتبار داشته‌ایم و آن هم در شرایطی محقق شده است که کشور شرایط ویژه‌ای دارد.

وی با ذکر این نکته که دانشگاه علوم پزشکی به اندازه کل ادارات استان مشکل دارد، گفت: همه افراد با هر وضعیت و نگاهی از ما انتظار خدمت و کار دارند و بزرگترین خدمت هم به مردم این است که کاری کنیم تا احساس خوبی از زندگی کردن داشته باشند و باید کمک کنیم تا مردم آرام باشند و حس خوبی داشته باشند.

معاون فرهنگی و دانشجویی نیز با اشاره به ماهنامه خبری آذرماه این معاونت، گفت: این تنها گوشه‌ای از عملکرد معاونت فرهنگی و دانشجویی در آذرماه می‌باشد که توسط دانشجویان دانشگاه و همکاران این معاونت رقم خورده است.

دکتر روح‌اله استاک سپس با طرح مباحث مربوط به جشنواره سیب گفت: ما امسال جشنواره فرهنگی و هنری سیب را استارت زدیم و اگر تمام جشنواره‌هایی که در سه سال اخیر در ایلام برگزار شده است را رصد کنیم خواهیم دید که تعداد آثار آنها با هزینه‌های صدها میلیونی به هزار اثر هم نمی‌رسد اما با وجود اینکه ما جشنواره سیب را در پنج بخش برگزار نموده‌ایم تا امروز بیش از ۲۵۰۰ اثر را دریافت نموده‌ایم که با توجه به مهلت زمانی جشنواره تا پایان دی‌ماه، از مرز ۳۰۰۰ اثر هم خواهد گذشت.

وی ادامه داد: وقتی که ما از اثر حرف می‌زنیم معنای مشارکت دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی را می‌رساند و این هم به اعتماد اقشار مختلف دانشگاه به یکدیگر کمک می‌کند و نکته قابل تأمل اینجاست که آثاری مانند تئاتر، خوشنویسی، نگارگری، موسیقی سنتی و پاپ، ترانه و داستان، هنرهای تجسمی، طراحی، نقاشی، کاریکاتور، عکاسی، فرش و گلیم و ... در دانشگاه علوم پزشکی ایلام انجام می‌شود که در زمینه علوم انسانی و هنر نیست ولی ما سعی می‌کنیم که در این وادی قدم برداریم تا بتوانیم مشارکت قشر دانشجو را رقم بزنیم و این مشارکت هم به اعتماد اجتماعی به نظام منجر می‌شود.

استاک تصریح کرد: ما نیامده‌ایم که صرفاً شعار بدهیم بلکه آمده‌ایم از روش‌های غیرمستقیم برای افزایش اعتماد بین دانشجویان استفاده کرده‌ایم و در نظر هم داریم که اختتامیه جشنواره سیب را همانند برنامه سفیدپوشان افلاکی باشکوه و آبرومند برگزار کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.