سه‌شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۳

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه: 

لزوم توسعه و تحکیم روابط حوزه و دانشگاه

وحدت حوزه و دانشگاه باید درون زا باشد

صیقلیان

فرمانده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با اشاره به لزوم تداوم روابط حوزه و دانشگاه گفت: تحکیم روابط دانشگاه و حوزه مسبب گسترش همکاری های آنان است.

به گزارش مفدا تربت حیدربه، آیت الله علم الهدی، نماینده ولی فقیه استان خراسان رضوی، یکشنبه 28 آذرماه در سفری یک روزه به منظور دیدار با نخبگان، مسئولین و مردم شهید پرور تربت حیدریه به این شهرستان سفر کرد. 
محمد مصطفی صیقلیان، مسئول بسیج دانشجویی شهید اژدری، به نمایندگی از دانشجویان شهرستان تربت حیدریه، در دیدار دانشجویان و طلاب با آیت الله علم الهدی درخصوص وظایف حوزه و دانشگاه در قبال یکدیگر سخن گفت.
فرمانده بسیج دانشجویی شهید اژدری دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با بیان اینکه حوزه و دانشگاه باید متقابلا با یکدیگر همکاری کنند، تصریح کرد: حوزه باید دانشگاه را در راستای تربیت اساتید مجرب جهت تدریس در کلاس های معارف یاری کند تا دیدگاه های صحیح اسلامی در دانشجویان ایجاد شود، از آن سو دانشگاه نیز موظف است شبهات نوین را به حوزه انعکاس دهد.
صیقلیان با اشاره به اینکه باید بین دو قشر حوزه و دانشگاه پیوند ایجاد نمود گفت: تشکیل شورای فرهنگی و اجتماعی متشکل از نمایندگان حوزه برای بررسی مسائل اعتقادی در دانشگاه می تواند به تحکیم روابط حوزه و دانشگاه کمک کند لذا شرکت اساتید حوزوی در حلقه صالحین دانشجویی به این روابط قوت خواهد بخشید.
وی افزود: ایجاد وحدت دانشگاه و حوزه باید درون زا باشد و از حالت تشریفاتی خارج شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.