سه‌شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی ایران:

با کمبود فضای ورزشی مواجه‌ایم اما تلاش می‌کنیم این مشکل را جبران کنیم

خانم بشری

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه به لحاظ تجهیزات وامکانات ورزشی در دانشگاه مشکلی نداریم، گفت: کمبود فضای ورزشی از جمله مشکلات ما برای انجام فعالیت‌های ورزشی است.

لیدا بشری در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این مطلب افزود: در راستای رفع کمبود فضاهای ورزشی در دانشگاه، پیگیری‌های لازم در حال انجام است و تلاش داریم این کمبود فضای ورزشی را به نحوی جبران کنیم.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه از نظر تهیه تجهیزات و امکانات ورزشی هیچ مشکلی در دانشگاه وجود ندارد و مسؤولان دانشگاه در راستای تامین امکانات و تجهیزات ورزشی همکاری و مساعدت خوبی با تربیت بدنی دارند.

او با اشاره به وجود ۹ خوابگاه دخترانه و ۴ خوابگاه پسرانه در این دانشگاه و پراکندگی این خوابگاه‌ها گفت: به دلیل  پراکندگی و متمرکز نبودن این خوابگاه‌ها، امکان ایجاد فضاهای ورزشی مناسب نداریم از این رو تلاش می‌کنیم در هر خوابگاه با تجهیز اتاق‌های کوچک  به دستگاه‌های تردمیل، دوچرخه، الپتیکال، فوتبال دستی، دارت، روبیک، لیوان چینی و... به ترویج ورزش در خوابگاه کمک کنیم تا دانشجویان بتوانند اوقات فراغت خود را با ورزش پر کنند.

بشری با اشاره به اینکه امکانات ورزشی خوبی در دو خوابگاه پسرانه نواب وامام علی(ع) وجود دارد، اظهار کرد: دستگاه‌ها و تجهیزات بدنسازی کاملی در این خوابگاه‌ها برای استفاده دانشجویان داریم و تمرینات ورزش‌های رزمی و کشتی در این محل‌ها به خوبی برگزار می‌شود.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه هر ماه سه مسابقات در هر یک از خوابگاه‌های این دانشگاه برگزار می‌شود، گفت: یکی از اهداف و سیاست‌های ما توسعه و ترویج ورزش بخصوص ورزش همگانی در میان دانشجویان است. ورزش سبب تحرک و پویایی دانشجویان می‌شود.

وی با اشاره به در دست احداث بودن  استخر در سایت دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: این استخر در حال حاضر ۹۰ درصد رشد و پیشرفت فیزیکی دارد که امید است اواخر بهمن‌ماه بتوانیم این استخر را افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار دهیم. به دلیل نداشتن استخر نمی‌توانستیم تمرینات تیم‌ها و همچنین فعالیت‌های آموزشی را انجام دهیم اما امسال مسؤولان قول‌های مساعدی در راستای احداث استخر داده‌اند که اگر بتوان امسال آن را افتتاح کنیم خیلی از مشکلات  مرتفع خواهد شد.

بشری با اشاره به برگزاری دو المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر و پسر وزارت بهداشت در خزرآباد ساری گفت: در این دو المپیاد، دانشجویان ما در هشت رشته ورزشی حضور خواهند داشت. ۲۱ دانشجوی پسر و ۲۱ دانشجوی دختر به عنوان ورزشکار به این دو المپیاد اعزام خواهند شد.
مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: برای حضور در این المپیادها، از آبان‌ماه برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده‌ایم و مسابقات بین دانشکده‌های را در داخل دانشگاه برگزار کردیم. ضمن اینکه برای نخستین بار بین دانشجویان خارجی دانشگاه، مسابقات ورزش‌های همگانی برگزار کردیم که در نهایت افراد مستعد و برتر  این مسابقات را برای اعزام به المپیاد، انتخاب خواهیم کرد.

وی همچنین از برگزاری مسابقات دارت دانشجویان پسران منطقه ۱۰ به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران خبر داد و گفت: دانشگاه بقیه‌الله در این مسابقات اول شد و تیم‌های ایران و تهران به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند. ضمن اینکه چهارشنبه هفته جاری نیز مسابقات دارت تیمی دختران برگزار خواهد شد.

بشری با اشاره به اینکه تمرینات تیم‌ها در هشت رشته برای حضور در المپیاد ورزش‌های همگانی آغاز شده است، خاطرنشان کرد: سال آینده تمرینات آماده سازی تیم‌ها برای اعزام به المپیاد ورزش‌های قهرمانی و همگانی ۱۵ فروردین آغاز می‌شود تا فرصت بیشتری برای آماده سازی وجود داشته باشد.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه ۴ دانشجوی خارجی پسر و یک دانشجوی خارجی دختر در اردوی آماده سازی به سر می‌برند و تمرینات خود را برای آماده سازی برای المپیاد، انجام می‌دهند، خاطرنشان کرد: انتخاب نهایی این افراد برای شرکت در المپیاد، بستگی به برگزاری مسابقات داخلی دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.