شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰

شورای تامین بهداشت روان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تشکیل جلسه داد

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

جلسه شورای تامین بهداشت روان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به ریاست دکتر امیرمسعود عرب رئیس دانشگاه و با حضور معاونان فرهنگی و آموزشی، رئیس و کارشناسان مرکزمشاوره دانشجویی و نمایندگان گروه های آموزشی، در سالن حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ این جلسه، به منظور ایجاد زمینه بررسی جامع مسائل دانشجویی در دانشگاه و استقرار فرآیندهای جامعه نگر بهداشت روانی با هدف تعدیل موانع محیطی رشد استعدادهای فطری و تقویت ابعاد سازنده آن تشکیل شد.

     در ابتدای جلسه، دکتر عرب رئیس دانشگاه ضمن تشکر از کارهای انجام شده، گفت: دانشجویان جایگاه ویژه ای نه تنها در دانشگاه بلکه در جامعه دارند و می بایست جایگاهشان در کمال احترام و آرامش و توأم با بهداشت روان بالا با همکاری خود دانشجویان و رابطین دانشجوئی و در کنار یاری متولیان بهداشت روان حفظ شود.

    وی افزود: ضروری است تمام راهکارهای ممکن در جهت پیشگیری از هرگونه آسیب احتمالی، با همکاری تمام واحدهای دانشگاه  پیش بینی شود و با فراهم کردن امکانات رفاهی و علمی برای همه و با تامین بودجه مناسب در جهت توسعه آموزشی، فرهنگی و پژوهشی درسطح دانشگاه قدم برداریم.

    دکتر عرب ، تشکیل جلسات این شورا را به صورت فصلی ، مدنظر قرارداد.

******

    دکتر "حسن شاکری" معاون فرهنگی دانشجویی نیز طی سخنانی گفت: سلامت روح و روان لازمه زندگی است و چه جایی بهتر از مرکز مشاوره که این مسائل را رصد کند و دانشجویان بتوانند توان و انرژی مضاعف پیدا کنند.

    وی همچنین تصریح کرد: جلسه شورای تامین بهداشت روان فراتر از بحث دانشجویی است و تمام دانشگاه را پوشش می دهد.

******

    دکتر "بهمن بهمنی" رئیس مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه در ادامه ضمن ارائه گزارش عملکرد این مرکز، به موانع و مشکلات موجود مرکز مشاوره دانشجوئی بخصوص کمبود فضای مناسب در مرکز مشاوره اشاره کرد.

    وی همچنین خواستار افزایش همکاری های درون سازمانی برای اجرای برنامه های مشترک در زمینه سلامت روان در دانشگاه شد.

    در ادامه جلسه ، سایر اعضای شورا با ارائه نقطه نظرهای خود پیرامون مسائل بهداشت روان دانشجویی، خواستار تهیه طرح جامع بهداشت روان برای دانشگاه و پیاده سازی برنامه های مختلف، پیگیری بحث مددکاری و بررسی وضعیت موجود مرکز و پرکردن خلاء های موجود در آینده نزدیک شدند.

   گفتنی است، کارشناس مرکز مشاوره دانشجویی نیز در این جلسه به ارائه گزارش عملکرد مرکز اعم از اجرای طرح غربالگری، بررسی افت تحصیلی، ارائه خدمات روان درمانی از اول سال تاکنون، راه اندازی کانال اختصاصی مرکز مشاوره دانشجویی، انتخاب همتایاران و برگزاری جلسه توجیهی آنان، برگزاری درس مهارتهای زندگی به صورت مشترک با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه، برگزاری کارگاه های آموزشی پیشگیری ازاعتیاد،برگزاری کارگاه های مشترک با بسیج جامعه پزشکی برای کارکنان دانشگاه تحت عنوان بهداشت روان خانواده درشش جلسه، تهیه پوستر و لمینت هایی جهت دانش افزایی دانشجویان، تهیه گاهنامه ندای مشاور برای دانشجویان جدیدالورود، برگزاری کارگاه های آموزشی در سطح دانشگاه و خوابگاه های دانشجویی، به روز رسانی سایت مرکز مشاوره دانشجویی و... پرداخت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.