یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶

معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار کرد:

تجلیل از ۱۹۰ دانشجوی فعال در عرصه فعالیت های جهادی، خیریه و اجتماعی دانشگاه

اهواز

همزمان با گرامیداشت ۱۶ آذر، مراسم تجلیل از ۱۹۰ دانشجوی فعال در عرصه فعالیت های جهادی، خیریه و اجتماعی با حضور ریاست دانشگاه ،اعضا هیئت رئیسه و نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه به همت معاونت اجتماعی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا اهواز به نقل از روابط عمومی معاونت اجتماعی دانشگاه، به مناسبت ۱۶ آذر، روز دانشجو و با ابتکار عمل معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، با حضور ریاست دانشگاه، اعضای هیئت رئیسه، حجت الاسلام عادلی نژاد، نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، جمعی از رؤسای دانشکده ها و مدیران ستادی و همچنین دکتر علی خدادادی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان مراسمی به منظور تجلیل از ۱۹۰ دانشجوی عضو کانون های اجتماعی، خیریه و فعالیت های جهادی دانشجویی این دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم دکتر ایرج نظری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز ، با گرامیداشت روز دانشجو گفت: بالاترین ارزش برای دانشجویان دغدغمندی در خصوص مسائل اجتماعی و رفع مشکلات جامعه است و بهترین نوع بزرگداشت روز دانشجو حضور در جمع دانشجویانی است که در عرصه های اجتماعی و جهادی فعالیت دارند.

ایشان فعالیت های خیر و اجتماعی را نه تنها برای جامعه بلکه برای فرد نیکوکار نیز موثر و با برکت دانسته و به دانشجویان یادآور شد که حضور شما در بین مردم باعث خواهد شد تا از نزدیک با نیازها و انتظارات جامعه از بخش سلامت آشنا شده و علم و تحصیل و پژوهش را بیش از پیش به خدمت جامعه در آورید.

دکتر نظری بالندگی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی را در گرو رویش های مکرر نسل علاقمند و فعال در حوزه های علم و دانش و در عین حال فعال عرصه های اجتماعی و جهادی دانستند.

وی گفت:امروز در جلسات و مراسم متعددی  دعوت شده و شرکت کرده ام که حضور در بین شما دانشجویان فعال در عرصه های اجتماعی، خیریه و جهادی را مایه خرسندی می دانم.

در ادامه این مراسم دکتر نوذر درستان، معاون اجتماعی دانشگاه نیز ۱۶ آذر، روز بصیرت وبیداری جامعه دانشگاهی را گرامیداشت و هدف از برگزاری مراسم تجلیل از دانشجویان فعال در عرصه های اجتماعی را تکریم از نیت های خیر، حرکت های داوطلبانه، نیکوکارانه و ترویج فرهنگ نیکوکاری و جهادی بویژه در بین نسل جوان خواند.

معاون اجتماعی دانشگاه، دانشجویان را سرمایه های ارزشمند و بی بدیلی کشور دانست که از سال ۱۳۳۲ تاکنون حضور سرنوشت سازی در هنگامه های بروز بحران ها و مخاطرات در کنار مردم داشته اند.

وی مشارکت دانشجویان رشته های مختلف علوم پزشکی در فعالیت های اجتماعی و بویژه کارهای خیر و اقدامات جهادی در مناطق محروم را از جمله مهمترین، زیباترین و اثربخش ترین حرکت های دانشجویی در زمان حاضر عنوان کرد.

معاون اجتماعی دانشگاه ضمن توصیه دانشجویان عزیز به توجه بیش از پیش به تحصیل علم و انجام فعالیت های پژوهشی، ابراز امیدواری کردند که فعالیت های اجتماعی، خیریه و جهادی با حضور گسترده تر نسل جوان بویژه دانشجویان با سرعت و شتاب بیشتری در سطح جامعه ترویج پیدا کند.

در پایان این مراسم از ۱۹۰ دانشجوی فعّال از شش کانون و مجموعه دانشجویی تحت عناوین کانون فعالیت های جهادی ، گروه جهادی بسیج دانشجویی، کانون خیریه سیب سرخ، کانون دانشجویی هلال احمر، انجمن خیریه دانشجویان حامی بیماران نیازمند و کانون مهدویت تجلیل شد.

خاطر نشان می سازد که این مراسم با عنوان «حالا که می توانیم ... » قرار است به صورت دوره ای جهت تجلیل از دانشجویان، اعضای هیئت علمی، کارکنان و سایر جمعیت های فعال در زمینه پیشبرد اهداف مرتبط با اجتماعی شدن سلامت برگزار گردد.

 این مراسم  از ساعت ۱۳ الی ۱۴، شنبه، هفدهم آذرماه ۹۷، در سالن اجتماعات دانشکده بهداشت و با همکاری همه جانبه معاونت فرهنگی دانشجویی برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.