شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۱

منابع بخش آوایی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت اعلام شد

برگزاری مسابقات آوایی مرحله پایانی سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان به روایت تصویر

مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت جزئیات، مراحل و منابع بخش آوایی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت را اعلام کرد.

به گزارش مفدا، بخش آوایی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت در ۱۵ رشته ترجمه‌خوانی، قرائت به روش تحقیق، قرائت به روش ترتیل، حفظ سوره‌های نباء تا انتهای سوره فجر با ترجمه، حفظ یک جزء پیوسته، حفظ سه جزء پیوسته، حفظ پنج جزء پیوسته، حفظ ۱۰ جزء پیوسته، حفظ ۱۵ جزء پیوسته، حفظ ۲۰ جزء پیوسته، حفظ کل قرآن، اذان، دعا و مناجات خوانی، آیین سخنوری و همخوانی و تواشیح برگزار می‌شود.

رشته ترجمه خوانی، حفظ یک جزء، حفظ سه جزء و حفظ سوره نباء با ترجمه تنها در مرحله دانشگاهی برگزار می‌شود و منبع رشته ترجمه خوانی، ترجمه سوره نباء خواهد بود.

منبع رشته دعا و مناجات خوانی در مرحله دانشگاهی و سراسری دعای ابوحمزه ثمالی است و منبع این رشته در مرحله ملی متعاقبا اعلام می‌شود.

رشته آیین سخنوری در مرحله ملی برگزار نمی‌شود و سه موضوع دانشگاه و رسالت تولید علم در آیینه تعالیم قرآن و عترت علیهم السلام،آرمان شهر مهدوی)عج(الگویی برای سبک زندگی جامعه منتظر و قرآن و سلامت موضوع ارائه سخنرانی است و رشته اذان و تواشیح تنها در گروه آقایان برگزار می‌شود و اعضای گروه‌های همخوانی و تواشیح در مرحله سراسری می‌تواند تلفیقی از اساتید و کارکنان باشند؛ لکن در گروه‌های دانشجویی ترکیب آنها باید صرفاً دانشجویی باشد.

جشنواره ملی قرآن و عترت تنها در بخش دانشجویان و اساتید برگزار می‌شود و رشته حفظ ۱۰ جزء پیوسته و حفظ ۲۰ جزء پیوسته در بخش اساتید در مرحله دانشگاهی، سراسری و ملی برگزار نمی‌شود.

لازم به ذکر است که پس از اتمام مهلت ثبت نام در جشنواره، دانشگاه‌های علوم پزشکی حداکثر تا ۱۵ اسفند ماه فرصت دارند بخش آوایی را در دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار کنند و لازم است فایل صوتی و تصویری نفرات اول مرحله دانشگاهی در رشته‌های حفظ (۵ جزء، ۱۰ جزء، ۱۵ جزء، ۲۰ جزء و حفظ کل) و قرائت (تحقیق و ترتیل)، اذان، دعا و مناجات‌خوانی، آیین سخنوری و همخوانی و تواشیح  در قالب CD  حداکثر تا ۲۵ اسفند به دبیرخانه جشنواره ارسال شود تا دبیرخانه نسبت به بررسی غیر حضوری آثار اقدام نماید و افراد واجد شرایط جهت حضور در مرحله کشوری تعیین شوند. 

کارشناسان قرانی دانشگاه‌های علوم پزشکی موظفند در ازای هر برگزیده(صرفا نفر اول)، یک CD تلاوت صوتی و تصویری به دبیرخانه ارسال نمایند و لوح فشرده حاوی اثر چند نفر برای داوری ارسال نخواهد شد.

کارشناسان باید لوح های فشرده را قبل از ارسال بررسی نموده و در صورت سالم بودن به دبیرخانه ارسال نمایند ، بدیهی است لوح هایی که مخدوش باشند در فرایند داوری شرکت داده نخواهند شد.

بر روی لوح فشرده باید نام و نام خانوادگی صاحب اثر، دانشگاه، گروه آزمونی و رشته آزمونی درج شده و نام فایل نیز در درون لوح فشرده نام صاحب اثر باشد.

بخش آوایی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در سه گروه اساتید، کارکنان و دانشجویان و در سه مرحله دانشگاهی، سراسری و ملی در دو گروه خانمها و آقایان برگزار می‌شود و مرحله پایانی بخش آوایی دهه اول شهریور ماه سال آینده در دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار می‌شود.

جدول مراحل، جزئیات و منابع آزمون بخش آوایی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت به شرح زیر است:

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.