جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۰

داریوش سجادی روزنامه نگار مقیم آمریکا در مراسم روز دانشجو معاونت سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

ایران هراسی و جنگ تحمیلی اولین رویکرد استکبار علیه انقلاب اسلامی بود

 ایران هراسی و جنگ تحمیلی اولین رویکرد استکبار علیه انقلاب اسلامی بود

به همت معاونت سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مراسم  روز دانشجو  با حضور فرهیختگان و فعالان سیاسی شهر بوشهر  و با سخنرانی دکتر داریوش سجادی دکترای علوم سیاسی از دانشگاه هاروارد و روزنانه نگار  مقیم آمریکا برگزار شد.

به گزارش مفدا بوشهر؛  به همت معاونت سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مراسم  روز دانشجو  با حضور فرهیختگان و فعالان سیاسی و با سخنرانی دکتر داریوش سجادی دکترای علوم سیاسی از دانشگاه هاروارد و روزنانه نگار  مقیم آمریکا شب چهارشنبه در سالن شهید بهشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

روزنامه نگار مقیم آمریکا  در نشست پرسش و پاسخ دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برجام با نوع مذاکره دولتمردان محکوم به شکست بود ولی دولت تدبیر و امید بازی را در زمین دیگری ادامه داده است. FATF همان ادامه برجام است که مجلس با بی تدبیری تصویب کرد.

داریوش سجادی روزنامه نگار مقیم آمریکا با بررسی سیر تاریخی تحولات سیاسی اجتماعی مردم ایران از دوران قاجاریه تا انقلاب اسلامی گفت: «پیشینه مذهبی مردم ایران حکومت های دینی را بیشتر می پسندد. حکومت صفویه مذهب رسمی ایران را تشیع نامگذاری کرد و با استقبال بیشتری نسبت به قاجاریه و پهلوی که مروج غرب گرایی و خودباختگی و فاصله گرفتن از اعتقادات دینی در حکومت بود، روبرو شد. امام راحل با انقلاب اسلامی پیوند گسسته شده دینی بین مردم و حکومت را بار دیگر برقرار کرد. این هم پوشانی اعتقادات مردم و اصول حکومت منجر به دگرگونی مردمی شد که در حکومت پهلوی جان عزیزانشان را برای سقوط حکومت می دادند ولی بعد از انقلاب برای ماندگاری حکومت جان می دهند.»

سجادی با اشاره به وجود مشکلات زیاد پیش روی انقلاب اسلامی نوپا ادامه داد: «انقلاب اسلامی در اوج قدرت دو قطب شرق و غرب با گفتمان جدیدی ظهور کرد که قابل تحمل برای قدرت های استکباری نبود. ایران هراسی و جنگ تحمیلی اولین رویکرد استکبار علیه انقلاب اسلامی بود. تغییر رژیم و تغییر رفتار جمهوری اسلامی با نفوذ بین مسئولین یا با بحران های اجتماعی و اقتصادی با هدف فشار مردم بر حکومت دومین رویکرد آمریکا است. تقویت و استقبال از نگاه ناسیونالیستی "اسلام برای ایران" که توسط برخی جریانات سیاسی که ریاست دولت را هم در دست داشتند ناشی از همین رویکرد های آن هاست. اغتشاشات سال ۸۸ در ادامه همین اعمال سیاست ها بر علیه مردم ایران با مدیریت آقای اوباما بود. آمریکایی ها در فتنه ۸۸ فهمیدند سرمایه گذاری روی طبقه متوسط جامعه برای تغییر رژیم جمهوری اسلامی نتیجه ای نخواهد داشت. تحریم های فلج کننده با هدف فشار بر مردم طبقه محروم جامعه که با تعریف امام خمینی (ره) صاحبان انقلاب اسلامی هستند، اعمال شد تا صاحبان انقلاب بر علیه انقلاب شورش کنند.»

گزارش: رضا ملاکی

عکاس: مهرداد پویا

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.