پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۴

استاندار کردستان؛

دانشجو و دانشگاه از اصول توسعه هستند

استاندار کردستان

استاندار کردستان در پیامی روز دانشجو را تبریک گفت.

پیام استاندار کردستان به مناسبت روز دانشجو:

تعریف دانشگاه تنها به مثابه مکانی برای پرورش متخصص یا ارائه مدرک، ظلمی مضاعف به جامعه است. دانشگاه محل پرورش افرادی متخصص همراه با عِرق و تعهد به جامعه و کشور است. در این تعریف، دانشگاه از ارکان اساسی توسعه به شمار می‌آورد که با پرورش و پشتیبانی از نیروهای صاحب‌نظر، صاحب ایده و خلاق، نقشی اساسی و مهم در پیشرفت و توسعه یک سرزمین دارد.
هرگاه دانشگاه خاموش بود و حرکت نکرد، کشور هم رو به سکوت و رکود و خمودگی پیش خواهد رفت. بنابر این دانشجو و دانشگاه از اجزای اساسی موتور محرکه کشور هستند و تاثیر ژرفی بر معادلات و فضای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور دارند. 
جنبش دانشجویی به موازات جنبش‌های علمی و فکری از لازمه‌های تحرک دانشگاه بوده و انتظار می‌رود مسئولین امر در هر مقام و موقعیتی این مهم را درک نموده و فضای لازم برای تحرک دانشجویان در فضای دانشگاه‌ها فراهم کنند. 
استان کردستان به دلیل داشتن جمعیت کثیری از نیروهای انسانی نخبه و دانشجویان و جوانان پرشور و دلسوز از مراکز مهم دانشگاهی کشور به شمار می‌رود که با این وجود هنوز به آن توسعه‌ای که شایسته آن است نرسیده و این امر نیازمند همنوایی آحاد مختلف جامعه در جهت توسعه‌ی همه‌جانبه و متوازن استان است. 
به ضرس قاطع، نقش دانشجو و دانشگاه برای رسیدن به این هدف، بسیار مهم و حیاتی است. نگاهی گذرا به تاریخ معاصر کشور این نقش مهم و انکارناپذیر را نشان می‌دهد. در بزنگاه‌های تاریخی کشور، دانشجویان منجی کشور و راه‌گشا بوده‌اند که شانزدهم آذر ۱۳۳۲ نمونه‌ای از این ایثار و همراهی با خواست‌های ملت است. بدون شک پیام دانشجویان شهید این واقعه برای تمامی ما؛ تفکر، مسئولیت‌پذیری و حرکت در جهت اعتلای جامعه است و سرزمین ما نیز می‌تواند از این نیرو در جهت ساختن و آبادانی خود بیشترین بهره را ببرد.
امید دارم دانشجویان دانشگاه‌های کردستان و شایستگان صاحب ایده و خلاقیت، این مهم را درک نموده و در کنار مسئولین و مردم به عنوان یار اصلی، مطالبه‌گر توسعه متوازن و همه‌جانبه کردستان باشند. همچنین مسئولین دانشگاه‌های استان از تلاش‌های خود برای ارتقای شاخص‌های مختلف دانشجویی استان از رفاه و تحصیل دانشجویان دریغ ننموده و ضمن ارتباط صحیح با بخش‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و بخش‌های مختلف کارشناسی دولت و حمایت و معرفی دانشجویان به این بخش‌ها، به تسریع این روند کمک نمایند.
در پایان ضمن تبریک روز دانشجو، روز عدالت‌طلبی و آرمان‌خواهی امید دارم در آینده‌ای نزدیک شاهد کردستانی سربلند و توسعه یافته باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.