پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۲

اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار کرد؛

کارگاه آموزشی "چگونه از خوش‌بینی برای رفع بدبینی استفاده کنیم"

مشاوره همدان

در کارگاهی آموزشی که توسط اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه تشکیل شد مباحثی مانند معرفی و بیان ویژگی های افراد خوش‌بین و بدبین مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

به گزارش مفدا همدان، اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی همدان، کارگاهی آموزشی با عنوان "چگونه از خوش‌بینی برای رفع بدبینی استفاده کنیم" را با حضور جمعی از همتایاران و دانشجویان این دانشگاه برگزار کرد.

آشنایی همتایاران و دانشجویان با این مهارت که خوش‌بینی آموختنی بوده و مهارتی قابل تمرین و اکتسابی است و نیز خوش‌بینی به سیستم ایمنی ما قدرت بخشیده و ما را در برابر ابتلا به بیماری ها محافظت خواهد کرد، از جمله اهداف برگزاری این کارگاه بود که توسط خانم خرازیان کارشناس ارشد روانشناسی تدریس شد.

خرازیان در این کارگاه ضمن بیان تعاریفی از افراد خوش‌بین و بدبین اظهار داشت: افراد بدبین دارای باورهای منفی بوده و هر رویداد منفی که برایشان پیش می‌آید را مدت ها در خود نگاه می دارند.

وی در ادامه اضافه کرد: این در حالی است که افراد خوش‌بین کسانی هستند که با سختی های دنیا کنار می‌آیند، در شکست ها دنبال نقاط مثبت بوده و باور به شکست را کنار گذاشته‌اند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.