سه‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸

کارگاه آشنایی با سامانه "نظام نوین اطلاعات پژوهش های پزشکی کشور" برای دانشجویان دکتری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد

دانشگاه عبوم بهزیستی و توانبخشی

کارگاه آموزشی آشنایی با " نظام نوین اطلاعات پژوهش های پزشکی کشور(سامانه نوپا ) " به همت کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برای دانشجویان دکتری این دانشگاه برگزار شد.

    به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی، این کارگاه آموزشی توسط کارشناسان معاونت تحقیقات دانشگاه (مرضیه گلچین و دکتر تیموری) و با هدف آشنایی دانشجویان و پژوهشگران دانشگاه با سامانه نوپا برگزار شد.

   سامانه " نظام نوین اطلاعات پژوهش های پزشکی ایران (نوپا)"، با هدف افزایش مشاهده پذیری و دسترسی پژوهشگران به منابع اطلاعاتی و نتایج پژوهش ها، توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت طراحی و پیاده سازی شده است.

   این نظام شامل ۱۲ سامانه اطلاعات علمی است که ۱۲ خدمت نوین آموزشی و پژوهشی را در اختیار اعضای هیات علمی، دانشجویان و پژوهشگران قرار می دهد.

   لازم به ذکر است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی تخصصی و هشت مرکز تحقیقات، تحت نظارت وزارت بهداشت به تعلیم و تربیت بیش از یک هزار و ۸۰۰ نیروی متخصص در رشته های خاص سه حوزه سلامت  ( توانبخشی، رفاه و سلامت اجتماعی، سلامت روانی) می پردازد، که ۶۰ درصد آنان در مقاطع تحصیلات تکمیلی اشتغال دارند، چرا که دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در برخی از  رشته ها به عنوان تنها برگزارکننده دوره های تحصیلات تکمیلی، و یا نخستین مجری این دوره ها در کشور و حتی کشورهای منطقه شناخته شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.