دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷

رئیس دانشگاه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی:

مسئولیت پذیری علمی و اجتماعی، باید در میان دانشگاهیان نهادینه شود

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در شورای فرهنگی دانشگاه، با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ مسئولیت پذیری علمی و اجتماعی در میان دانشگاهیان، تصریح کرد: همه باید کمک کنند تا این مساله مهم در بین دانشجویان نهادینه شود.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ شورای فرهنگی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به ریاست دکتر "امیرمسعود عرب" رئیس دانشگاه، و با شرکت معاونان، نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، مدیر امور فرهنگی، رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی، نمایندگان تشکل های دانشجویی و شورای صنفی در دفتر رئیس دانشگاه تشکیل جلسه داد.
    رئیس دانشگاه در ابتدای جلسه ضمن ابراز خرسندی از برگزاری جلسه شورای فرهنگی دانشگاه، بر لزوم برپایی مرتب این جلسات تأکید کرد و گفت: شورای فرهنگی دانشگاه از جمله شوراهای مهم  و حساس دانشگاهی است که چنانچه به صورت مرتب برگزار شود و به مسائل مهم فرهنگی دانشگاه بپردازد، می‌تواند تأثیر بسزایی بر توسعه فرهنگی دانشگاه داشته باشد.
    دکتر عرب همچنین ضمن گرامی‎داشت روز دانشجو اظهار کرد: روز دانشجو سرآغاز یک جریان در کشور است که عامل آن دانشجویان بودند و در این روز، آنان توانستند ثابت کنند که در روند توسعه کشور می‌توانند نقش‌آفرین باشند و مهم‌ترین خاصیت و کارکرد جریان دانشجویی حفظ تعادل نظام برنامه‌ریزی و روند و فرآیند توسعه کشور است.

    وی افزود: ما می‌خواهیم در مسیر درست حرکت کنیم تا منجر به رفاه شود و جریان دانشجویی به‌دنبال حفظ تعادل به‌منظور به هم نخوردن سیستم برنامه‌ریزی و اجرایی و قضایی و همه مراکز تصمیم‌گیری کشور است.

    وی تصریح کرد: تأکید مقام معظم رهبری و بزرگان کشور هم این است که در دانشگاه جریان نقد، بررسی و کرسی‌های آزاداندیشی نه به‌صورت کلیشه‌ای، بلکه به شکل جدی پیگیری شود و دانشجو حرف خود را بزند.

    در ادامه این نشست، اعضای شورا در خصوص پیشنهادهای مطرح شده، برنامه های تشکل های دانشجویی، شورای صنفی، کانون ها و... که از طرف اداره فرهنگی مطرح شد، تبادل نظر کردند که موارد مطروحه پس از همفکری ، توسط اعضاء مصوب شد.
    گفتنی است؛ نحوه برگزاری مراسم بزرگداشت روز دانشجو  و تکریم مقام دانشجو (۱۶ آذرماه) توسط شورای صنفی با همکاری بسیج دانشجویی و انجمن اسلامی دانشجویان، برگزاری جشن شب یلدا در ۲۷ آذرماه، برگزاری محفل ادبی ، برگزاری اردوی راهیان نور در پایان سال، برگزاری کارگاه های تشکیلاتی جهت حلقه بسیج، نشست تشکیلاتی خواهران بسیج در آخر هر هفته، اکران فیلم یک شنبه های هر هفته در خوابگاه های دانشجویی توسط بسیج دانشجویی، تفویض صدور مجوز اردوهای یک روزه به معاونت فرهنگی دانشجویی، تشکیل ستاد چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، تشکیل ستاد ازدواج دانشجویی در دانشگاه در آینده ای نزدیک و حضور دبیر شورای صنفی دانشگاه به عنوان مدعو در جلسات شورای فرهنگی مورد تصویب شورا قرار گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.