دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹

هفته آینده؛

آشپزخانه صنعتی با ظرفیت ۸۰۰ نفر، در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان افتتاح می‌شود

مصاحبه با مدیر دانشجویی

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با اشاره به پیشرفت ۹۵ درصدی احداث آشپزخانه صنعتی در این دانشگاه گفت: این کترینگ مرکزی با زیربنای ۱۸۰۰ متر و با ظرفیت ۸۰۰ نفر، هفته آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

حمید عمویی در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این خبر افزود: این کترینگ مرکزی که در جنوب شرق کشور در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی نمونه است، از استانداردهای بالایی برخوردار است و قابلیت پخت ۱۲ هزار پرس در هر وعده را دارد.

وی با بیان اینکه ساخت این کترینگ صنعتی در حال تکمیل و نهایی شدن است، خاطرنشان کرد: بعد از افتتاح این مجموعه، دانشجویان غذای خود را در این محل سرو خواهند کرد اما امکانات پخت و طبخ غذا در این آشپزخانه،از ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان هدف از اجرای این طرح عمرانی را، پاسخ به نیازهای دانشجویان و کمبود فضا برای سرو غذا عنوان کرد و  گفت: قطعا با بهره‌برداری از این کترینگ مرکزی، دانشجویان با کمبود فضای سلف سرویس مواجه نخواهند شد.

عمویی اظهار کرد: تجهیزات مختلف این کترینگ صنعتی از جمله گاز، کباب زن، تجهیزات پخت و فر، صندلی، دستگاه‌های گرم کننده غذا و... خریداری شده است که بنا داریم این طرح عمرانی را هفته آینده احتمالا با حضور وزیر بهداشت به بهره‌برداری برسانیم.

وی با اشاره به اینکه سلف فعلی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، دارای عمری بیست ساله است، خاطرنشان کرد: این سلف سرویس متناسب با ظرفیت دانشجویان سال‌های گذشته ساخته شده و از آنجایی که تعداد دانشجویان همه ساله رو به افزایش است، از این رو تصمیم گرفتیم نسبت به ساخت سلف جدید اقدام کنیم.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خاطرنشان کرد: این طرح عمرانی در یک طبقه و در پردیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان واقع شده ا ست.

وی همچنین از دو منویی بودن وعده‌های نهار و شام این دانشگاه خبر داد و گفت: از سال ۹۴، توزیع نهار و شام با کیفیت مطلوب به صورت دو منویی بین دانشجویان و کارکنان توزیع می‌شود. ما بر اساس برنامه استاندارد وزارت بهداشت، در  وعده‌های مختلف میوه را در سبد غذایی دانشجویان قرار داده‌ایم و سعی کردیم بر اساس حجم کالری غذاها، برنامه غذایی متنوعی برای دانشجویان در وعده‌های مختلف تدارک ببینیم. خوشبختانه در بحث ارتقای سطح کیفی غذا، از پیشنهادات شورای صنفی دانشگاه نیز استفاده می‌کنیم.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان همچنین در خصوص وضعیت خوابگاه‌های این دانشگاه گفت: دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان دارای ۶ خوابگاه است که سه خوابگاه دخترانه و سه خوابگاه پسرانه است. از تعداد دو هزار و ۲۰۰ دانشجوی حال حاضر دانشگاه حدود ۵۰ درصد آنها خوابگاهی هستند. خوشبختانه با حمایت ریاست دانشگاه ۱۰۰ درصد نیاز دانشجویان متقاضی به خوابگاه را پوشش داده‌ایم.

عمویی یکی از مشکلات و چالش‌های این دانشگاه در حوزه خوابگاهی را کمبود خوابگاه‌های ملکی عنوان کرد و گفت: از سه خوابگاه دخترانه، دو خوابگاه اجاره‌ای با مجموع ۶۵۰ نفر و یک خوابگاه مشارکتی به ظرفیت یکصد نفر کار اسکان دانشجویان را برعهده دارد. در بخش خوابگاه‌های پسرانه نیز در مجموع یک خوابگاه ملکی با ظرفیت ۲۵۰ نفر داریم و یکی از خوابگاه‌های پسرانه ما با ظرفیت ۶۰ نفر که برای دانشجویان اینترن است حالت وقفی دارد اما در اختیار دانشگاه قرار دارد و تقریبا  به صورت ملکی است. همچنین یک خوابگاه مشارکتی پسرانه با ظرفیت یکصد نفر برای دانشجویان تازه ورود دانشگاه است که صرفا برای اسکان سال نخست این دانشجویان تدارک دیده شده است که ۳۰ درصد هزینه اسکان را دانشگاه و مابقیه را دانشجویان تقبل می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه صد درصد اسکان دانشجویان دختر و پسر در دانشگاه، در خوابگاه‌ها محقق شده است، اظهار کرد: در حال حاضر مشکلی به لحاظ اسکان دانشجویان نداریم اما برای بهمن‌ماه که با ورودی‌های جدید مواجه خواهیم شد، مشکل اسکان داریم. البته ریاست دانشگاه درصدد رفع این مشکل هستند.

عمویی همچنین از  پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصدی خوابگاهی با ظرفیت ۲۵۰ نفر در پردیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خبر داد و گفت: این خوابگاه استاندارد دانشجویی بر اساس معماری و مدل‌های استاندارد وزارت بهداشت طراحی شده است و نقشه و معماری این خوابگاه استاندارد دانشجویی از سوی وزارتخانه تهیه شده است و در صورت تامین اعتبار از سوی وزارت بهداشت، سال آینده این پروژه عمرانی به بهره‌برداری خواهد رسید. کلنگ ساخت این طرح عمرانی سال ۹۵ بر زمین زده شد و این خوابگاه در سایت و پردیس دانشگاه واقع شده است و احتمالا برای اسکان دانشجویان پسر در نظر گرفته خواهد شد.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ظرفیت واقعی این خوابگاه را ۲۵۱ نفر عنوان کرد و گفت: بر اساس نقشه‌های استاندارد خوابگاه‌های دانشجویی، یک اتاق برای دانشجویان معلول در نظر گرفته شده است. این خوابگاه دانشجویی در دو طبقه در حال احداث و تکمیل است. البته نقشه اولیه این خوابگاه سه طبقه بوده است. زیربنای این خوابگاه استاندارد دانشجویی حدود سه هزار و ۵۷۰ نفر است و دارای کلیه امکانات و تجهیزات رفاهی، فرهنگی و ورزشی استاندارد است.

عمویی با بیان اینکه با بهره‌برداری از این خوابگاه، خیلی از مشکلات ما در بحث اسکان دانشجویان مرتفع می‌شود، خاطرنشان کرد: برای خروج از وضعیت استیجاری خوابگاه‌های خود، تلاش داریم در آینده، نسبت به ساخت خوابگاه‌ها برای دانشجویان پسر و دختر اقدام کنیم که در این مسیر می‌توان از کمک خیرین و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای ساخت این خوابگاه‌ها بهره‌مند شویم.

وی همچنین از بهسازی و بازسازی خوابگاه‌های دانشجویی در تابستان امسال خبر داد و گفت: تابستان امسال خوابگاه‌های ملکی و حتی استیجاری مورد تعمیرات و بهسازی‌های لازم قرار گرفت و در این راستا حدود ۳۰۰ میلیون تومان هزینه کردیم.رنگ آمیزی خوابگاه‌ها، تعمیرات اساسی در بخش تاسیسات و.. از جمله اقدامات تابستان امسال بود.

گفتنی است، دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان دارای ۴ دانشکده پزشکی، دندانپزشکی، بهداشت وپیراپزشکی است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.