چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۹

دبیران شورای صنفی در جلسه کمیته تغذیه دانشگاه:

کاهش کمی،کیفی و عدم وجود تنوع در منوی تغذیه باعث ایجاد نارضایتی دانشجویان شده است

اهواز

دومین جلسه کمیته تغذیه دانشگاه در سال تحصیلی جدید،دوشنبه ۲۸آبان ماه ۹۷، در اداره تغذیه برگزار شد که در این جلسه اعضا دانشجویی بر کاهش کمی،کیفی و عدم وجود تنوع درمنوی غذایی تاکید کردند.

به گزار ش مفدا اهواز دومین جلسه کمیته تغذیه دانشجویان در سال تحصیلی جدید با دستور کارهای بررسی وضعیت کمی و کیفی تغذیه دانشجویان، رایگان کردن غذای مدال آوران ورزشی و برخی دانشجویان کم بضاعت و تنظیم برنامه غذایی به مناسبت روز دانشجو با حضور مدیر امور دانشجویی در اداره تغذیه برگزار شد .

آرمان فیروزبخت،دانشجوی رشته تغذیه و عضو شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه در ابتدای جلسه با اشاره به برنامه غذایی دانشجویان بیان کرد: کاهش کیفیت و گاها کمیت برخی غذاها، عدم تنوع در منوی غذای بویژه منوی صبحانه ، عدم توزیع نان های بسته بندی و گاها سرد بودن غذاهای توزیع شده در سلف سرویس خوابگاه ها از جمله مواردی است که باعث ایجاد نارضایتی دانشجویان شده است.

وی گفت: دانشجویان نیز از عدم ثبات در بازار آگاهند و تا جای ممکن سعی در درک این موضوع دارند ولیکن با برخی جابه جایی ها درمنو یا دورچین غذاها، توزیع نان های بسته بندی(که در ماه های اخیر توزیع نمی شود) می توان در ایجاد رضایتمندی گامی برداشت چرا که دانشجویان در این سن حساس جوانی به علت دوری از خانه و خانواده، رفع نیازهای تغذیه ای خودشان را ازغذایی که توسط دانشگاه توزیع می شود،تامین می کنند.

این دانشجوی عضو کمیته تغذیه، اضافه کردن شیرهای طعم دار از جمله شیرکاکائو،آبمیوه،شکلات صبحانه و همچنین برخی غذاهائی که تاکنون طبخ نشده ولی در قرارداد تغذیه دیده شده اند را از جمله پیشنهادات شورای صنفی دانشجویان برای ایجاد تنوع در منوی غذایی دانشجویان عنوان کرد.

وی در ادامه گفت : ساعت توزیع غذا درخوابگاه ها کم است و گاها قبل از رسیدن کارورزان ساعت توزیع به اتمام می رسد همچنین در برخی مجتمع های خوابگاهی با وجود کانترهای غذا در خط توزیع، اغلب غذاها سرد به دانشجویان داده می شوند.

پس از بیان نظرات سایر اعضا جلسه، دکتر بیژن حسین پور، مدیر امور دانشجویی دانشگاه گفت: همانگونه که همه مستحضرید عدم ثبات بازار همه امورات را تحت الشاع قرار داده و مسئله تغذیه نیز از این وضعیت مستثنی نیست ولیکن برخی از انتقادات را می پذیریم و خود را موظف به رفع آنها می دانیم.

وی در پاسخ به موارد مطرح شده توسط این عضو شورای صنفی بیان کرد: با نظر شما به عنوان نمایندگان دانشجویان،سوالات  نظرسنجی تغذیه ویرایش می شود، برخی غذاها به آن لیست اضافه خواهد شد لذا از دانشجویان می خواهیم در هفته های آتی که این نظرسنجی انجام می شود حتما در نظرسنجی مشارکت کنند تا بتوان با استخراج نتایج آن برخی تغییرات را اعمال کرد.

مدیر امور دانشجویی با دعوت از پیمانکار سلف سرویس به جلسه در حضوراعضا این کمیته از وی خواست، بنا به درخواست دانشجویان از این پس نان های بسته بندی توزیع شود که پیمانکار این تعهد را پذیرفت،همچنین پایان ساعت توزیع غذا در خوابگاه ها از ۱۳:۳۰ به ۱۴ تغییر کند و همچنین در اسرع وقت پیمانکار نسبت به تعمیر و راه اندازی کانترهای خط توزیع سلف خوابگاه اقدام نماید تا مشکل سردبودن غذا در زمان توزیع رفع شود،همچنین با نظر شورای صنفی به مناسبت روز دانشجو تغییراتی در منوی فعلی نیز اعمال شود.

در پایان با موافقت اعضا کمیته تغذیه دانشجویان، غذای تعدادی از دانشجویان کم بضاعت و چندتن از مدال آوران ورزشی تا پایان نیمسال دوم سال تحصیلی(۹۸-۹۷) رایگان شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.