دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۷

پریسا هرمزی نیا نائب دبیر کانون هنرهای تجسمی

انسان نباید بین علایق اش یکی را خط بزند با تنظیم وقت میتوان به تمام امور زندگی رسید

پریسا هرمزی نیا کانون هنرهای تجسمس اهواز 88%

پریسا هرمزی نیا دانشجوی ترم 7 دندانپزشکی و نائب دبیر کانون هنرهای تجسمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و عضو پنج نفره شورای مرکزی کانون های هنرهای تجسمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور می باشد

پریسا هرمزی نیا در گفتگو با خبرگزاری مفدای اهواز گفت: بنده بعنوان نایب دبیر کانون هنرهای تجسمی در مجمع تخصصی کانون هنرهای نمایشی سراسر کشور در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حضور داشتم و با رای سایر دبیران بعنوان عضو شورای مرکزی انتخاب شدم.

وی در تعریفی از هنرهای تجسمی بیان داشت: هنرهای تجسمی آن دسته از هنرهایی هستند که بصری و دیداری می باشند و بیشتر حس دیداری مخاطب رو درگیر خواهند کرد و شامل هنرهای زیبا و هنرهای دستی مثل نقاشی، خوشنویسی، طراحی، مجسمه سازی، عکاسی و...

هرمزی نیا با بیان اینکه با توجه به حجم فعالیتهای هنری دانشجویان دانشگاه در زمینه هنرهای تجسمی این رشته به شاخه های زیرمجموعه تفکیک شده است و کانون های مجزا مشغول فعالیت در این رشته هنری هستند، خاطرنشان کرد:  ما چند نفر بودیم که عضو کانون سلام بودیم که حول موضوعات سلامت رفتار و  روان، پرورش افکار و پرورش شخصیت کار می شد، تصمیم گرفتیم کانونی مجزا با عنوان کانون هنرهای تجسمی  راه اندازی کنیم که بتازگی فعالیت خود را شروع کرده است.

این دانشجوی هنرمند دانشگاه با بیان اینکه از دوران کودکی نقاشی کار میکردم و در حال حاضر در نقاشی و طراحی دستی دارم اظهار داشت: بصورت خودجوش و با مطالعه کتابهای طراحی و نقاشی و همچنین با تمرین توانستم سطح کار خود را بالاتر ببرم و در دانشگاه و در کنار سایر دانشجویان هنرمند دانشگاه از جمله آقای فرهادی نگاهم به هنر جدی تر شده است.

هرمزی نیا با بیان اینکه برخی دانشجویان و مخصوصا دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بدلیل حجم زیاد دروس کمتر به دیگر ابعاد مختلف زندگی و شخصیتی خود توجه می کنند، بیان کرد: بنظر بنده انسان نباید بین علایق اش یکی را خط بزند و با تنظیم وقت میتوان به تمام امور زندگی رسید.

وی در پایان افزود: دانشگاه مختص صرف درس نیست بلکه این فعالیتهای هنری بخوبی میتواند در پیشرفت افراد موثر باشد از دانشجویان میخواهم که اگر استعدادی را در خود می بینند به این کانون های هنری مراجعه کنند زیرا کانون هنرهای تجسمی نیز به همین منظور راه اندازی شده است و کارهای خوبی از جمله کارگاه های آموزشی، برپایی گالری از آثار دانشجویان و ... در  زمینه نقاشی، خوشنویسی و مجسمه سازی در صدد انجام آن می باشد.

نظرات

  • ۱۳۹۵/۱۲/۰۴ - ۱۶:۳۳
    0 0
    كارهاي جالبي داريد

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.