چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۸

برگزاری محفل انس با قرآن

حجت الاسلام شاهسونی: در علوم پزشکی بیرجند،طرح حفظ یک آیه قرآن در هرهفته اجرایی شود

بیرجند/ محفل انس با قرآن

محفل انس با قرآن کریم با حضور مدعوین ملی، سرپرست دانشگاه، معاون فرهنگی دانشجویی و مدیران حوزه و همچنین معاون نهاد رهبری دانشگاه در سالن شهید دکتر رحیمی برگزار شد.

به گزارش مفدا بیرجند، محفل انس با قرآن کریم با حضور مدعوین ملی، سرپرست دانشگاه، معاون فرهنگی دانشجویی و مدیران حوزه و همچنین معاون نهاد رهبری دانشگاه در سالن شهید دکتر رحیمی برگزار شد.

حافظ کل قرآن کریم در این مراسم که با موضوع  آتش به اختیار و محوریت آیه ان تقومو لله مثنی و فردی  برگزار شد با بیان اینکه قرآن نازل شده است تا راهگشای همه انسان ها باشد گفت: همه باید از این سفره الهی استفاده کنند.

حجت الاسلام علیرضا شاهسونی با اظهار اینکه تمام اقشار و افراد در هر سطح سوادی می توانند از قرآن استفاده ببرند اضافه کرد: قرآن برای تربیت بشر نازل شده است.
وی با تاکید برعظمت قران خاطرنشان کرد: محور کارهای فرهنگی باید قرآن باشد،
مدیر موسسه قرآنی بیت الاحزان حضرت زهرا(س) با اشاره به فرمایش رهبری و اینکه باید بر اساس آتش به اختیار عمل کرد گفت: حفظ قرآن باعث می شود قرآن جزیی از وجود آدمی شود.
حجت الاسلام شاهسونی با اشاره به اهمیت حفظ قرآن و اینکه بزرگترین نعمت خدا است اضافه کرد: هیچ چیزی به اندازه حفظ قرآن در انس با قرآن اثر نمی گذارد.
وی با معرفی موسسه قرانی بیت الاحزان ادامه داد: قرار نیست همه حافظ کل قرآن شوند و پیشنهادم این است که هفته ای یک آیه با معنی حفظ شود  و اگر این رویه ادامه یابد در یکسال حداقل 50 آیه را حفظ خواهیم بود
چهره برتر قرآنی در سال 96 با بیان اثرات حفظ قرآن در زندگی افزود: کتابچه ای برای اجرای طرح حفظ یک آیه در هر هفته در حال تدوین است و برنامه ریزی شود تا دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در زمینه اجرای این طرح پیشگام باشد.
حجت الاسلام شاهسونی با اشاره به مظلومیت قرآن گفت: باید تلاش شود که خواص قشرهای مختلف، فرهیختگان ، جامعه پزشکی و... به سمت حفظ قران روی آورند.
وی با دعوت به قیام برای خدا اضافه کرد: بی شک یک پزشک حافظ قرآن تاثیر زیادی در جامعه می تواند داشته باشد.
دکتر محسن ناصری معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه نیز با اعلام اینکه برگزاری محفل انس با قرآن امشب بسیار زیبا و جذاب بود از تمامی دست اندرکاران این مراسم قدردانی کرد.

اجرای تواشیح و و همخوانی توسط قاریان دو قلو مصطفی و مرتضی قربانی، تلاوت آیاتی از قرآن توسط محمد امیری فرد حافظ کل قرآن، برگزاری انتخابات شورای جدید کانون قرآن و عترت،  برپایی غرفه های قرارگاه فرهنگی، گرفتن تصویر یادگاری با کارت ماموریت آتش به اختیار، تقدیر و اهدای جوایز به برگزیدگان مراحل دانشگاهی و کشوری بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت از سایر برنامه های این مراسم بود.
اجرای طرح ختم قرآن با توزیع صفحات قرآن به حاضرین در محفل و اهدای جوایز به افرادی که صفحات قرآنی در دست آنان توسط حافظین و قاریان مراسم تلاوت شد نیز از برنامه های ارزنده دیگر این محفل بود.
گفتنی است حجت الاسلام علیرضا شاهسونی ار روستای محمد آباد فارس، مدیر موسسه فرهنگی قرانی بیت الاحزان حضرت زهرا(س) تا کنون قریب به 2000 حافظ کل قرآن و هزاران نفر حافظ اجزای قرآن در ایران  و همچنین از سایر کشور مثل هندوستان، عراق، عربستان، پاکستان و حتی آمریکا تربیت کرده است.
شایان ذکر است ایشان در بسیاری از شهرهای کشور از جمله بیرجند شعبه ای از موسسه مذکور دایر کرده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.