جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۵

در دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد؛

کارگاه آموزشی احیای قلبی ریوی برگزار شد+عکس

کارگاه احیای قلبی یاسوج

به همت کانون دانشجویی هلال احمر، وابسته به مدیریت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، کارگاه آموزشی احیای قلبی ریوی ویژه دانشجویان در مرکز مطالعات و آموزش توسعه پزشکی یاسوج برگزار شد.

بر این اساس این کارگاه که ویژه دانشجویان در نظر گرفته شده بود، با تدریس حسین محمدیان، یکی از با تجربه‌ترین های اورژانس 115 یاسوج برگزار شد و شرکت‌کنندگان با موارد گوناگون حوادث و شرایط منجر به ایست قلبی ریوی  و نحوه مداخله و اجرای پروتکل احیای قلبی ریوی آشنا شدند.
حسین محمدیان که کار تدریس این دوره آموزشی را بر عهده داشت در این رابطه ابراز کرد: احیای قلبی ریوی یا سی پی آر، یک روش برای نجات جان افرادی است که قدرت واکنش نشان دادن یا نفس کشیدن را از دست داده‌اند و یا تنفس طبیعی ندارند.


وی  افزود: دلایل متعددی برای آنکه تنفس یا ضربان قلب یک فرد متوقف شود، وجود دارد؛ اما وقتی این اتفاق رخ دهد، یک فرد دیگر می‌تواند با انجام احیای قلبی ریوی به تداوم گردش خون غنی از اکسیژن تازه در بدن بیمار کمک کند و احیای قلبی ریوی می‌تواند به فعال شدن مجدد قلب و ریه‌ها کمک کند و از وارد آمدن آسیب جدی به مغز و یا مرگ بیمار جلوگیری کند.
گفتنی است؛ در این کارگاه آموزشی یک روزه، شرکت‌کنندگان با مباحث پایه و مهارت‌های احیای قلبی ریوی(ماساژ قلبی و تهویه موثر)، تکنیک‌ها و روش‌های تشخیص زودرس و مدیریت اولیه بیماران دچار ایست قلبی تنفسی، مدیریت راه‌های هوایی پیشرفته مصدومان، مباحث مرتبط با درمان آریتمی‌های شایع در احیا، تفاوت پروتکل احیای بزرگسالان و نوزادان و همچنین شرایط و الزامات استفاده از الکتروشوک و مراقبت‌های دارویی در احیای قلبی ریوی و مراقبت‌های بعد از احیا آشنا شدند.

در پایان نیز عمل احیا بطور عملی بر روی مولاژ آموزش داده شد و سپس خود دانشجویان کار بر روی مولاژ را تمرین کردند.

به گزارش خبرگزاری مفدا، کارگاه آموزشی احیای قلبی ریوی با شرکت دانشجویان در مرکز مطالعات و آموزش توسعه پزشکی یاسوج برگزار شد.

s.y

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.