یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۲

سیدمصطفی حسینی در گفتگو با مفدا:

برگزاری باشکوه این جشنواره را مصداق ارج نهادن به قرآن می‌دانم

حسینی

سید مصطفی حسینی در گفتگو با مفدا ضمن تشکر از مسؤولان برگزاری بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت، تلاشهای صورت گرفته در برگزاری هرچه باشکوه‌تر این جشنواره را مصداق ارج نهادن به قرآن دانست.

به گزارش مفدا، سید مصطفی حسینی قاری بین‌المللی قرآن‌کریم و فارغ التحصیل رشته بهداشت عمومی از دانشگاه علوم‌پزشکی قزوین در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت به عنوان قاری افتخاری و میهمان ویژه حضور دارد. حسینی چهار سال متوالی رتبه اول را در رشته قرائت در این جشنواره کسب کرده و در چهارمین سال موفق به کسب رتبه اول در جشنواره ملی دانشجویان شده است. او در مسابقات بین المللی چهار کشور کویت مالزی ترکیه و ایران رتبه‌های برتر را کسب کرده است.

حسینی در حاشیه بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت، رشته‌های مرتبط با بهداشت را با قرآن کریم مرتبط دانست و گفت: در رشته‌های مرتبط با بهداشت به روشهای پیشگیری از بیماریهای جسمی و روحی می‌پردازیم و بسیاری از آیات قرآن‌کریم نیز صراحتا به بهداشت و سلامت تن، جسم، روح و فکر اشاره دارد.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت و رشته های تحصیلی مرتبط با بهداشت ارتباط عمیقی با قرآن دارند و توصیه‌های بهداشتی مثل توصیه برای بهداشت تن و بهداشت روح انسان در آیات و روایات، مورد تاکید قرآن کریم و اهل بیت علیهم السلام است.

حسینی تصریح کرد: رشته ما به این دلیل که با مردم در ارتباط است و در مراکز بهداشتی و بیمارستانها دائما با افراد مختلفی در ارتباط هستیم رشته‌های اجتماعی هستند و توصیه‌های بهداشتی مرتبط با سلامت در قرآن برای پیشگیری از بیماریهای جسمی و روحی کاملا با رشته بهداشت در ارتباط است.

قاری بین‌المللی قرآن کریم در ارزیابی سطح کمی و کیفی این دوره از جشنواره گفت: با توجه به اینکه چهار دوره در مسابقات وزارت بهداشت شرکت کرده‌ام این جشنواره را رو به رشد می‌بینم و معتقدم هر جایی که رو به پیشرفت است و قطعا فکر خوبی پشت آن نهفته است و البته به بار نشستن کامل این تفکرات نیاز به زمان دارد. کارهای شایسته‌ای در این جشنواره توسط جناب آقای دکتر فراهانی و جناب آقای بحرالعلوم انجام شده است و این را ارج نهادن به قرآن می‌دانم. معتقدم که این جشنواره پیشرفت بسیار خوبی داشته و مدیریت بسیار خوبی در این رابطه انجام شده است و از همه مسؤولین برگزاری این جشنواره تشکر می‌کنم.

حسینی در پایان از همه دانشجویان دعوت کرد تا در فعالیتهای قرآنی شرکت کنند و گفت: با اینکه عموما افراد در جامعه ما، ارتباط مستمری با قرآن ندارند، از دانشجویان می‌خواهم و از آنها دعوت می‌کنم که در هر رشته‌ای که مهارت و توانایی دارند به فعالیتهای قرآنی بپردازند. مطمئن هستم که جاذبه قرآن باعث می‌شود عاشق قرآن شوند و پرداختن به جنبه‌های هنری قرآن مقدمه‌ای است برای رسیدن به بطن قرآن کریم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.