دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰

باران حکمت سوره حمد

بسم الله

این باران: بسم الله الرحمن الرحیم

وقتی گیلاسی از درختی چیده شد دیگر قابل بازگشت نیست و درخت هرگز او را نخواهد پذیرفت .رابطه ما با خدا مثل گیلاس و درخت گیلاس نیست .

 بلکه رابطه ما با خدا شبیه یک کف آب با دریاست ، شما اگر پیاله ای آب از دریا برگیری حتی اگر این آب نجس وآلوده و لجن  هم شده باشد هرگاه آن را برگردانی آغوش دریا باز و آنرا میپذیرد و هرگز آن را پس نمیزند. اول کاری که دریا با آن  میکند زدودن تیرگی ها و پاک و زلال ساختن آن است.

چون خدا رحمان و رحیم است ،یعنی دریا دریا رحمت و احسان و لطف است و اگر ما فقط همین یک صفت را از او می فهمیدیم عاشق تر از این میشدیم

یادش بخیر !

بچه که بودیم آینه را برداشته و رو به خورشید میگرفتیم و آنگاه کمی مایل به سمت دخمه ها و غار ها و حفره های تاریک گرفته و آنها را روشن میکردیم.

آن فضا های تاریک اگرچه به ظاهر با آینه های ما روشن میشدند اما در حقیقت بر سفره خورشید بودند.

حال رحمت ها و نوازش های ما نسبت به دیگران دقیقا همانگونه اند.

کسی که رو به خدا کند از رحمت و لطف او سرشار میشود و آنگاه رو به هرکسی نماید رحمت خویش را نثار خواهد کرد، این است که رسول خدا (ص) فرمود: مردم اگر نسبت به یکدیگر رافت و عطوفتی روا میدارند ریشه در رحمت خداوند دارد

و حرف آخر اینکه :

اینکه قرآن کریم با بسم الله الرحمن الرحیم آغاز میشود نشانه آن است که در دستگاه خداوند رحمت و مهر و عشق حرف اول را می زند :

در این خاک در این خاک در این مزرعه پاک

به جز مهر به جز عشق دگر تخم نکاریم

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.