دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹

به همت کانون جهادی دانشگاه علوم پزشکی فسا؛

اردوی جهادی در روستای محروم چاه دولت شهرستان فسا برگزار شد

اردوی جهادی فسا

به همت "کانون فعالیت‌های جهادی شهید خضری" دانشگاه علوم پزشکی فسا و با همکاری معاونت‌های اجتماعی، بهداشتی و فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه اردوی جهادی در روستای "چاه دولت" منطقه میانشهر فسا برگزار شد.

به گزارش مفدا فسا، "محمد مهدی بردبار" دبیر "کانون فعالیت‌های جهادی شهید خضری" دانشگاه علوم پزشکی فسا با اعلام این خبر گفت: این اردوی یک روزه به همت کانون جهادی و با همکاری معاونت های اجتماعی، بهداشتی و فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در روستای محروم "چاه دولت" منطقه میانشهر شهرستان فسا برگزار شد.

وی در ادامه گفت: در این اردو که دانشجویان پسر حضور داشتند به مردم روستا خدمات بهداشتی، آموزشی، فرهنگی و درمانی ارائه شد.

بردبار افزود: اعزام کلینیک سیار دندان پزشکی با همکاری معاونت بهداشتی، ارائه خدمات پزشکی تحت نظارت پزشک، خدمات دندان پزشکی، آموزش و مشاوره بهداشت، آموزش بهداشت دهان و دندان، راه‌های پیشگیری و مقابله با بیماری های رایج در روستا و توزیع پمفلت، انجام تست های غربال گری از قبیل فشارخون، قندخون، شاخص توده بدنی به همراه آموزش و مشاوره های لازم، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و آموزشی برای کودکان به همراه اهدای جوائز، آموزش احکام و نماز و نحوه صحیح مسواک زدن به کودکان و دانش آموزان، از مهم ترین اقدامات انجام شده در این اردوی جهادی بود.

دبیر کانون فعالیت های جهادی شهید خضری دانشگاه خاطر نشان کرد: از اقدامات انجام شده در این اردو می‌توان به ارایه خدمات دندانپزشکی به ۱۸ نفر، خدمات پزشکی به ۳۵ نفر، خدمات کنترل و سنجش فشار خون به ۳۵ نفر، کنترل و سنجش قندخون به ۴۰ نفر، سنجش شاخص توده بدنی به ۴۰ نفر و خدمات فرهنگی به ۶۰ نفر اشاره کرد.

گفتنی است،  در این اردو دندانپزشک: دکتر آزادی، پزشک: دکتر قره چیلو، کارشناس بهداشت: ارجمند، بهورز خانه بهداشت: زارع پور و از دانشجویان محمد سلیمانیان، امین سلیمی، مصطفی مجاب، محمد مهدی فلاحی، علیرضا ابطحی، علی صادقی مزیدی، امین دخیلی اردستانی، مجتبی فرهادی، امیرشایان پرچمی، مهران نبی، محمدامین مهدوی اصل، سعید جاویدپور، محمدرضا نوروزی،   امیرحسین حسینی و محمدمهدی بردبار حضور داشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.