یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۳

به مناسبت صد و یکمین سالگرد رشته کار درمانی :

نشست صمیمی مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی با دبیر انجمن علمی دانشجویی کار درمانی

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

صد و یکمین سالگرد کار درمانی بهانه ای شد تا لحظاتی را در کنار " سید سپهر بطحائیان " دبیر انجمن علمی دانشجویی کار درمانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی سپری کنیم.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ صد و یکمین سالگرد رشته کار درمانی بهانه ای شد تا لحظاتی را در کنار " سید سپهر بطحائیان " دبیر انجمن علمی دانشجویی کار درمانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی سپری کنیم.

مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی :  خودتان را معرفی می فرمائید :
سید سپهر بطحائیان دانشجوی ترم پنج مقطع کارشناسی کار درمانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی  و درحال حاضر دبیر انجمن علمی دانشجویی کار درمانی هستم.

مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی :  کمی از فعالیت های انجمن علمی  دانشجویی کاردرمانی برایمان توضیح می دهید ؟
سید سپهر بطحائیان : انجمن علمی دانشجویی کار درمانی از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را به صورت رسمی  آغاز و در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶  هفت نفر به عنوان شورای مرکزی انجمن انتخاب شدند و در طی دوره ی یک ساله ای که مسئولیت شورای مرکزی به عهده ی این ۷ نفر بود برگزاری کارگاه های آموزشی جهت دانش افزایی ( کارگاه هندلینگ، ام.آر.آی، اتیسم از ارزیابی تا درمان و کارگاه رویکردهای یکپارچگی )  و انتشار نشریه آوای کار درمانی و تهیه دو شماره پادکست صوتی ( با موضوعات معرفی رشته کار درمانی و رویکردهای درمانی توانبخشی ) را در دستور کار خود قرار داد.

از جمله فعالیت های دیگری که در این زمینه داشتیم میتوان به جلسات توجیهی برای دانشجویان جدید الورود سال ۱۳۹۶ و نیز مراسم جشن یکصد سالگی گروه کار درمانی اشاره کرد که در این فعالیت ها به انجام یک سری کارهای مفرح و همچنین تهیه کلیپ و سخنرانی های اساتید گروه  کاردرمانی پرداخته شد و آخرین مراسمی که توی سال ۹۶-۹۷ برگزار شد جشن تقدیر از ۸ نفر از اساتید کاردرمانی که در سالن شهیداحمدی روشن دانشگاه بود این مراسم با حضور کلیه دانشجویان کار درمانی دانشگاه برگزار شد. در ادامه فعالیتهای انجمن علمی دانشجویی در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ دومین انتخابات انجمن برگزار شد و ۷ نفر به عنوان شورای مرکزی سال جدید انتخاب شدند و بنده هم به عنوان دبیر انجمن علمی دانشجویی کار درمانی انتخاب شدم.


مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی :  توضیحاتی از برنامه ها و چشم انداز انجمن علمی دانشجویی میتوانید تشریح کنید؟
سید سپهر بطحائیان : برگزاری کارگاه های آموزشی اعم از ( کارگاه های مداخلات بینایی، کارگاهایی در ارتباط با اختلالات نورولوژیک و ارتوپدی)  که در سال تحصیلی جدید توسط انجمن قرار است داشته باشیم  و در ادامه برگزاری جشن ورودی های مشترک کاردرمانی بین ۳ دانشگاه (علوم بهزیستی و توانبخشی، شهید بهشتی و ایران)  را خواهیم داشت و یکی دیگر از فعالیت های ما در سال ۹۷ به همت اعضای انجمن علمی دانشجویی ( کمپین آگاهی از توانبخشی )  جهت آگاهی از توانبخشی برای عموم مردم در سطح شهر تهران است که در نظر داریم در مراکز عمومی شهر غرفه هایی برپا کنیم. به طور کلی فعالیت های گروه کاردرمانی در حیطه اساس نامه ای است که برای انجمن تعریف شده که مهمترین و بخش اصلی اساسنامه کاردرمانی، توسعه ی کار درمانی دانشگاه است.


مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی :  دانشجویان چطور میتوانند عضو این انجمن علمی دانشجویی بشوند؟
سید سپهر بطحائیان : دانشجویان میتوانند به اعضای شورای مرکزی و نمایندگان انجمن داخل کلاسها نسبت به ثبت نام در مجمع عمومی انجمن اقدام نمایند و همچنین  فرم های ثبت نام انجمن هر سال هنگام ثبت نام دانشجویان ورودی کار درمانی بین آنها توزیع میشود و دوستان تازه وارد میتوانند این فرم ها را تکمیل کرده  و به این صورت عضو مجمع عمومی انجمن ما بشوند و جهت کسب اطلاعات بیشتر از فعالیت های انجمن  به سایت Ota.uswr.ac.ir مراجعه کنند.


مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی : و اما کلام پایانی...
سید سپهر بطحائیان : امیدواریم بتوانیم با همکاری مسئولین محترم ناظر و دانشجویان کوشا و توانمند کار درمانی، در راستای ارتقای سطح علمی و جایگاه اجتماعی این رشته در سطح کشوری گامی ویژه برداریم.

تهیه و تنظیم خبر : شمام فرهادی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.