سه‌شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۲

به گزارش مفدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی:

مراسم گرامیداشت روز دانشجو با مشارکت فعالانه و پرشور دانشجویان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد

مراسم بزرگداشت روز دانشجو دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

مراسم گرامیداشت روز دانشجو دوشنبه 15 آذرماه از ساعت 13 الی 16 با حضور پرشور صدها تن از دانشجویان رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه علوم بهزیستی ، جمعی از کارکنان ، اساتید و مسئولان این دانشگاه در سالن شهید احمدی روشن برگزار شد.

 مراسم گرامیداشت روز دانشجو دوشنبه 15 آذرماه از ساعت 13 الی 16 با حضور پرشور صدها تن از دانشجویان رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه علوم بهزیستی ، جمعی از کارکنان ، اساتید و مسئولان این دانشگاه در سالن شهید احمدی روشن برگزار شد.

به گزارش مفدا، در این مراسم که به همت تشکل ها و کانون های علمی ، فرهنگی و هنری و با پشتیبانی معاونت فرهنگی و دانشجویی، نمایندگی دفتر نهاد مقام معظم رهبری و روابط عمومی دانشگاه علوم بهزیستی برگزار شد، علاوه بر سخنرانی مسئولان دانشگاه، برنامه های متنوع  هنری و فرهنگی توسط دانشجویان برگزار شد.

دکتر " حمیدرضا خرم خورشید " رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در ابتدای این مراسم از تمامی تشکل ها و کانونهای دست اندرکار برای برگزاری برنامه گرامیداشت روز دانشجو تشکر کرد، و این روز بزرگ را به تمامی دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی تبریک گفت.

وی ضمن اشاره تاریخچه روز دانشجو و  با ابراز امیدواری از دانشجویان کنونی خواست مانند دانشجویان شهید جنبش های قبل از انقلاب اسلامی ، با بینش اسلامی ، فرصت شناسی و آسیب شناسی بتوانند حرکت ها را در جهت بازسازی کشور در تمام زمینه ها ، شکل بدهند.

وی ، " اشتغال و ازدواج  " را دو مشکل دانشجویان در مقطع کنونی دانست و اظهارداشت: یکی از چهار اولویت دولت در بودجه امسال ، مساله اشتغال جوانان است و امیدواریم با کمک دولتمردان و بویژه خود جوانان ، بر این دو مشکل غلبه کنیم.

وی به حرکت های زیربنایی طی دو سال مسئولیت خود در سمت ریاست دانشگاه علوم بهزیستی ، اشاره کرد و افزود: بازسازی خوابگاهها ، تغییر آشپزخانه سنتی دانشگاه به صنعتی در جهت ارتقای کمی و کیفی غذای دانشگاه و انتخاب پیمانکار مناسب برای ارائه خدمات با کیفیت و راه اندازی  دیتاسنتر جدید دانشگاه و تکمیل آن در راستای استفاده سریعتر و آسان تر از امکانات اینترنت دانشگاه ، از جمله  فعالیت هایی است که مستقیما به رفاه و ارتقای سطح علمی دانشجویان کمک می کند.

******

دکتر " مسعود فلاحی خشکناب " معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، ضمن خیرمقدم و تبریک به مناسبت فرارسیدن روز دانشجو به تمامی دانشجویان، با گرامی داشت این روز که سالروز شهادت سه دانشجوی جنبش های دانشجویی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی است ، روز دانشجو را به عنوان روز استکبار ستیزی اعلام نمود.

وی گفت که آنچه مسلم است ، دشمنی استکبار با کشورهایی همچون ایران که دارای فرهنگ و استقلال هستند ، دشمنی دیرینه است و جنگ تحمیلی هشت سال بین کشور ایران و عراق و ایجاد گروهک های تروریستی القاعده و داعش و ... به دنبال همان دشمنی دیرینه است.

معاون فرهنگی دانشگاه با طرح این سئوال که حالا وظیفه ما در مقابل این دشمنی ها چیست ؟ ، تاکید کرد: ما باید بدانیم که مبارزه با استکبار ، در بدست آوردن آخرین تکنولوژی علمی است چرا که در این صورت ، دیگر نیازمند بیگانه نیستیم .

دکتر فلاحی تصریح کرد، همانطور که به بیان مختلف  در قرآن کریم آمده و یا در سخنان بزرگانی همچون فردوسی بیان شده، ما باید  1- با دستیابی به قله های علم و دانش و فناوری های دانش بنیان و 2- حفظ استقلال ، که آن هم از راه تحقیقات و تقویت علم و تکنولوژی به دست می آید ، بتوانیم بر دشمن غلبه کنیم .

وی با اشاره به اینکه مسئولان دانشگاه وظیفه دارند تا موقعیت هایی را برای دانشجویان فراهم کنند تا آنان را به قله های علم و دانش نزدیک کند، از تلاش معاونت فرهنگی و دانشجویی در رفع مسایل و مشکلات دانشجویان گفت.

دکتر فلاحی به فعالیت های این معاونت در بازسازی و مناسب سازی خوابگاهها، تغییر و تحول در وضعیت آشپزخانه ، برنامه غذایی و تغذیه دانشجویان اشاره کرد و افزود: مسئولان دانشگاه از شرکت دانشجویان در المپیادهای علمی و فرهنگی استقبال می کنند و امیدوارند که روزبه روز شاهد رشد و پیشرفت آنان در عرصه های مختلف باشند.

******

در ادامه این مراسم ، حجت الاسلام والمسلمین " معتمدی " مسئول نمایندگی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ، با تاکید خطاب به دانشجویان شرکت کننده در این مراسم گفت : علم را جدی بگیرید چرا که تمام عقب ماندگی ما ، با علم جبران می شود.

وی افزود: انقلابی گری و سیاسی بودن ، بزرگ اندیشی و آرمان گرایی خود را جدی بگیرید و کرسی های آزاداندیشی را برگزار کنید تا آن نگاه انقلابی و سیاسی در تمامی مسایل لحاظ شود.

حجت الاسلام والمسلمین معتمدی ، بحث دوم را مربوط به " اقتصاد مقاومتی " دانست و اظهارداشت: برای دستیابی به اقتصاد درونی و مقاومتی ، نگاه به درون و مبتنی بر علم ، تنها راه توانمندسازی کشور و نجات ما است . برای داشتن این نگاه و ورود به این بحث ، می توانید با موسسات و شرکت های دانش بنیان همکاری کنید و فعالیت در این عرصه را جدی بگیرید.

******

در کنار برنامه سخنرانی مسئولان دانشگاه در این مراسم ، مسئولان انجمن اسلامی ، بسیج دانشجویی و کانون قرآن و عترت دانشگاه نیز به بیان نقطه نظرات خود در ارتباط با چگونگی فعالیت های دانشجویی پرداختند.

استقرار غرفه اهداء عضو با مشارکت بیمارستان دکتر مسیح دانشوری در محل برگزاری مراسم روز دانشجو

    واحد فراهم آوری اعضای پیوندی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری جهت عضوگیری و جذب داوطلبان اهدای عضو از میان اهالی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، امسال برای اولین بار ، اقدام به برپایی غرفه در کنار محل برگزاری مراسم گرامی داشت روز دانشجو در این دانشگاه کرد و در اولین روز از این حرکت خداپسندانه که همزمان با برگزاری مراسم روز دانشجو در این دانشگاه بود ،  120 تن از دانشجویان ، با ثبت نام در سیستم این واحد، داوطلب اهدای اعضا شدند.

    فضای نمایشگاهی جنب سالن شهید احمدی روشن محل برگزاری مراسم روز دانشجو ، علاوه بر اینکه محل استقرار غرفه واحد فراهم آوری اعضای پیوندی بود ، به برپایی غرفه های تشکل ها و کانونهای دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی نیز اختصاص داشت و دانشجویان با بروشورها و وسایل صوتی و تصویری ، در معرفی تشکل خود و فعالیت های دانشجویان ، تلاش کردند.

در پایان این مراسم نیز، مسئولان دانشگاه ، با اهدای لوح و هدایایی ، از دانشجویان رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی که در فعالیت های علمی و فرهنگی حائز رتبه های اول تا سوم شدند، تقدیر بعمل آوردند.

بمناسبت گرامی داشت روز دانشجو ، به بیش از صد تن از دانشجویان برتر این دانشگاه ، لوح تقدیر و هدیه تعلق گرفت. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.