یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰

معاون وزیر بهداشت خبر داد؛

ایجاد منوی نیم‌پرس در دانشگاه‌های پزشکی برای پرهیز از دور ریز غذا

توزیع غذای نیم پرس

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: برای پرهیز از اسراف و دور ریز غذا در منوی تغذیه دانشگاه‌های علوم پزشکی، غذای نیم پرس قرار داده شد.

به گزارش مفدا، دکتر محمدرضا فراهانی با بیان این خبر  به مهر افزود: در بسیاری از دانشگاه‌ها، دانشجویان بویژه دانشجویان دختر اذعان داشتند که میزان حجم غذا برای شام کمی زیاد است و دور ریز آن بالا می‌رود. ضمن اینکه برخی از دانشجویان علاقه دارند هزینه کمتری را برای غذا پرداخت کنند.

وی افزود: به همین منظور با نظرسنجی و بررسی‌ها به این نتیجه رسیدیم که برای منوی غذای دانشجویان در دانشگاه‌های علوم پزشکی یک غذای نیم پرس در نظر گرفته شود که هم هزینه کمتری داشته باشد و هم حجم کمتری که هر یک از دانشجویان که علاقه مند هستند از این منو استفاده کنند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: به تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام شده است که غذای نیم پرس باید هزینه آن از نصف یک غذا هم کمتر باشد.

وی گفت: به این ترتیب اگر هزینه هر پرس غذای دانشجویی ۱۳۵۰ تومان است. نصف آن ۶۷۵ تومان می‌شود که دانشجو باید برای نیم پرس ۶۰۰ تومان پرداخت کند.

فراهانی تاکید کرد: هدف اصلی ارائه غذای نیم پرس برای دانشجویان، پرهیز از اسراف ، جلوگیری از دور ریز غذا و ایجاد امکان انتخاب بیشتر برای دانشجویان است بنابراین دانشگاه حق ندارد در حجم و قیمت این منو تغییری بدهد و در صورت تغییر در آن تخلف کرده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.