سه‌شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۹

در دانشگاه علوم پزشکی لرستان

برگزاری مراسم باشکوه روز دانشجو

مراسم روز دانشجو لرستان

به مناسبت ۱۶ آذرماه (روز دانشجو) مراسم ویژه بزرگداشت مقام دانشجو و تقدیر از دانشجویان نمونه دانشگاه در دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان برگزار شد.

به گزارش مفدای لرستان در این مراسم که با حضور جمع کثیری از دانشجویان علوم پزشکی استان لرستان به اجرا رسید، ضمن برگزاری مراسم متنوع از دانشجویان برتر در عرصه‌های علمی، فرهنگی و ورزشی تجلیل به عمل آمد.

مراسم بزرگداشت روز دانشجو با اعلام خیر مقدم و عنوان برنامه توسط دکتر شیخیان معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان آغاز شد. دکتر شیخیان ضمن تبریک این روز به کلیه‌ دانشجویان برای آنها آرزوی موفقیت و سربلندی در عرصه های علمی نمود.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی لرستان و نماینده مقام معظم رهبری در این مجموعه در حاشیه‌ی این مراسم ضمن تبریک به تلاشگران عرصه‌ی علم و دانش از ۱۶ آذرماه به عنوان روز نشان دادن ویژگی‌های خاص یاد کرد و اظهار داشت: حرکات دانشجویان در سال ۱۳۳۳ و بعدا در تسخیر لانه جاسوسی و نثار خون دانشجویان به انقلاب اسلامی باعث تنومند شدن هر چه بیشتر درخت انقلاب و به سرانجام رسیدن آن شد. حجت الاسلام مرادیان افزود: ندای حق طلبانه‌ی جنبش دانشجویی باعث برافراشته شدن پرچم ضد استکبار شد. وی عنوان کرد: برای حفظ این پرچم دانشجویان ما باید چند ویژگی خاص داشته باشند.
مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی لرستان  در ادامه به روایت حدیثی از امیرالمومنین(ع) پرداخت و گفت: امام علی(ع) می فرمایند: آگاه باشید که دو ویژگی می تواند پرچم ضد ظلم را حفظ کند اول این که اهل صبر باشید و دوم این که اهل بصیرت باشید.

حجت الاسلام مرادیان ابراز داشت: صبر لازمه رشد است و بصیرت یعنی این که انسان در مسیر و هدفی که انتخاب کرده است باید پیرو امام و رهبری باشد. وی ادامه داد: هدفی که امام و رهبر ندارد محکوم به نابودی است. وی همچنین گفت: اهل بصیرت هیچگاه اهل افراط و تفریط نیست.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی لرستان در پایان عنوان کرد: خطاب من بیشتر به دانشجویانی است که در برنامه های سیاسی فعالیت دارند. وی در این خصوص گفت: هیچگاه نباید برای اثبات ادعایمان خیلی زود قضاوت کنیم و باید ابتدا تحقیقات لازم را انجام دهیم تا به حقانیت واقعی برسیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان نیز در حاشیه‌ی این مراسم ضمن تبریک روز دانشجو ابراز داشت: امیدوارم همه ما بتوانیم ادامه رو راه شهدای دانشجو باشیم که به حق باعث افتخارآفرینی برای مملکت باشند.
دکتر کوروش ساکی عنوان کرد: رسالت اصلی دانشجو این است که دنبال دانش باشد. وی افزود: دانش نتیجه تبلور و تعقل ذهن است. انسان‌های موفق به واسطه‌ی تعقل و اندیشه راه را باز می کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: دنیای استکبار به واسطه‌ی دانش و علم ظلم خود را بر جهان سیتره داده است و ما در کلام حضرت علی(ع) داریم که هر کس به علم دسترسی پیدا کرد قدرتمند خواهد شد.
دکتر ساکی ادامه داد: انسان به واسطه‌ی علم و دانش می تواند بینش پیدا کند و جایگاه خود را تشخیص دهد. وی عنوان کرد: بینش صحیح به انسان این توان را می‌دهد که حق را از باطل تشخیص دهد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در پایان با اشاره به درصد بالای جمعیت شهدای دفاع مقدس از جوانان و دانشجویان خاطر نشان کرد: بینش خصوصیت اصلی دانشجو است که به واسطه‌ی آن بداند چه حرکتی انجام دهد، کجا قیام و کجا سکوت کند.

در پایان برنامه با حضور کوروش ساکی (رئیس دانشگاه)، حجت الاسلام مرادیان (مسئول نهاد رهبری)، شیخیان (معاون فرهنگی دانشجویی)، عباس‌زاده (معاون آموزشی)، عیدی مشاور رئیس و مدیرحراست دانشگاه و کلانی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه از مریم دهقانی دانشجوی نمونه کشوری، سفیران هشتمین جشنواره فرهنگی، دانشجویان نمونه آموزشی، فعالان فرهنگی، تشکل ها، انجمن علمی، برگزیدگان ورزشی و .... با اهدا لوح و هدایایی تجلیل به عمل آمد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.