سه‌شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۲

به همت دانشگاه علوم پزشکی ارومیه؛

طرح "ساعت فرهنگی" ویژه کودکان سرطانی افتتاح شد

ساعت فرهنگی ارومیه

اعضای کانون دانشجویی"هنرمندان" دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، با هدف ایجاد فضایی شاد برای کودکان بستری در بیمارستان شهید مطهری ارومیه، اتاق بازی مجهز به وسایل سرگرم کننده و تفریحی، کتاب و اسباب بازی، تحت عنوان"ساعت فرهنگی" در این بیمارستان افتتاح کردند.

به گزارش مفدا ارومیه، طرح "ساعت فرهنگی"با حضور دکتر مولود رادفر، مدیر فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، جمعی از کارشناسان آن معاونت، مسؤولان بیمارستان شهید مطهری ارومیه و دانشجویان شرکت کننده در این طرح، افتتاح شد.
در این طرح با هدف ایجاد فضای مناسب جهت پرورش و ارتقاء رشد فکری و جسمی کودکان بستری شده در بخش خون اطفال بیمارستان شهید مطهری ارومیه، اتاق بازی مجهز به انواع وسایل سرگرم کننده و تفریحی، کتاب و اسباب بازی تحت عنوان ساعت فرهنگی (کلاس‌های نقاشی، قصه خوانی، نمایش، بازی‌های سرگرمی، شعر خوانی و ... ) در این بیمارستان افتتاح شد.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه ضمن تقدیر از رئیس مرکز آموزشی و درمانی شهید مطهری و همکاران آن مرکز به خاطر استقبال از طرح ساعت فرهنگی، گفت:هدف ما از این طرح ایجاد لحظاتی با نشاط برای کودکان و بیمارانی است که در بیمارستان‌ها، ساعاتی طولانی و سختی را سپری می‌کنند و دادن امید و نشاط به این کودکان و خانواده‌های آنان برای ما بسیار با اهمیت است.

وی تاکید کرد: تلاش ما بر این است که با حمایت مسئولان مراکز آموزشی و درمانی، چنین برنامه‌هایی مقطعی نبوده و ادامه داشته باشد.

آرش غیاثی دانشجوی رشته ارشد تغذیه دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و مجری این طرح، ضمن تقدیر از مسئولان و تیم 10 نفره دانشجویان همکار در این برنامه گفت: با توجه به اینکه استرس نقش مهمی در ایجاد سرطان و رشد و گسترش آن دارد، اثبات شده است هر چقدر بتوانیم یک فضای شاد و با نشاط  برای جامعه به خصوص کودکان که آینده سازان کشورمان هستند ایجاد کنیم، واقعا در تمامی عرصه‌ها موفق خواهیم بود.

غیاثی در ادامه گفت: ما در روزهای متوالی با اجرای برنامه‌های شاد و متنوع برای بیماران این بخش، ساعات شادی برای کودکان بیمار به وجود می‌آوری و امیدورایم بتوانیم با حمایت سایر مراکز آموزشی و درمانی، این طرح را در سطح استان گسترش دهیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.