دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۳

در دومین نشست شورای صنفی دانشگاه مطرح شد؛

از پیگیری معضل کیفیت تغذیه تا حل معضلات خوابگاه زکیه 

شورای صنفی

اعضای شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه ظهر امروز در دومین نشست خود به پیگیری برخی مسائل مربوط به رفاه دانشجویان  همچون کیفیت تغذیه، سرویس های ایاب و ذهاب و حل معضلات خوابگاه زکیه پرداختند.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، دومین جلسه شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه امروز با حضور دبیر، اعضای شورای صنفی دانشگاه و خوابگاه ها با محوریت بررسی مشکلات واحدهای گوناگون و پیشروی برنامه ریزی های جلسه قبل شورای صنفی برگزار شد.
مهدی لقایی، دبیر شورای صنفی دانشگاه در ابتدا با اشاره به تقسیم واحدهای شورای صنفی بین نمایندگان در جلسه قبل گزارش کار هفتگی همه واحدها را خواستار شد و افزود: برای مدون سازی و پیشرفت برنامه های کاری قسمت های مختلف شورا در جلسات هفتگی لازم است با اراِئه برنامه های تصمیم گیری شده و درحال اجرا، گزارش کار همه واحد ها را به سمع و نظر نمایندگان رسانده و مورد بررسی قرار دهند.
دبیر شورای صنفی در ادامه به بیان پاره ای از مشکلات عمده دانشجویان در هر واحد صنفی دانشگاه پرداخت و خاطر نشان کرد: در نگاه اول نظرات و انتقادات دانشجو از اهمیت بالایی برخوردار است لذا بایست در ابتدا به تشریح مشکلات و کمبود های عمده از دید دانشجویان بپردازیم و نمایندگان در هرگروه پیگیر انحلال مشکلات اساسی تر باشند.
بهبود کیفیت غذا به زودی صورت می گیرد 
نوید افسریان، مسئول امور تغذیه وسلف دانشگاه با بیان اینکه کمبودهای امور تغذیه دانشجویان در باب تنوع و کیفیت غذا با مطالعه آنالیز برنامه های تغذیه به خوبی بررسی شده گفت: با توجه به برگزاری مناقصه در امور سلف دانشگاه تا دی ماه سال تحصیلی 95 نمیتوانیم به اصلاح کمبود ها و مشکلات در این واحد بپردازیم اما به محض عقد قرارداد امور تغذیه در صدد احقاق حقوق دانشجویان و وعده های غذایی می پردازیم.
وی با تحلیل برنامه های تغذیه دانشجویی، به طراحی فرم کیفیت غذا از ارائه نظر سنجی امور تغذیه در بین دانشجویان اشاره و تصریح کرد: علاوه بر قرار دادن برنامه غذایی سلف در دسترس دانشجویان به زودی نظر سنجی همگانی در بین دانشجویان برگزار خواهد شد تا تغییراتی مطلوب در افزایش کیفیت تغذیه دانشجویان حاصل شود.
طراحی برنامه مدون برای تردد سرویس های ایاب و ذهاب
یونس پورعلی، مسئول سرویس ایاب و ذهاب دانشگاه از محدودیت سرویس های ایاب و ذهاب و همچنین حجم بالای تقاضای دانشجویان برای سرویس های دانشجویی سخن گفت و خاطر نشان کرد: باتوجه به کمبود سرویس ها و عدم وجود نیروی کافی برای امور ایاب و ذهاب دانشجویان به زودی برنامه مدونی برای سرویس های دانشگاه ارائه خواهیم داد.
 وی افزود: علاوه بر تقسیم تعداد سرویس ها در روز های مجزا پیگیر تغییر مسیر تردد سرویس ها خواهیم بود تا دانشجویان برای رفت و آمد بین ساختمان های آموزشی و خوابگاه ها مشکلی نداشته باشند.
حل معضلات خوابگاه زکیه،به زودی
شهرزاد نصراله زاده، مسئول امور صنفی خوابگاه زکیه با اشاره به کمبود فضای سالن مطالعه و عدم تخصیص فضای مناسب، تصریح کرد: با عنایت به نزدیک بودن امتحانات پایان ترم دانشگاه مهمترین کمبود در خوابگاه زکیه، فقدان سالن مطالعه دانشجویی و عدم رفاه آموزشی دانشجویان است.
وی همچنین نبود فضای مناسب برای سایت وعدم دسترسی به اینترنت بی سیم درخوابگاه ها را از دیگر دغدغه های دانشجویان عنوان کرد و گفت: مشکل دسترسی به اینترنت پرسرعت برای دانشجویان از جمله ملزوماتی است که پیگیر مرتفع سازی آن خواهیم بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.