دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۵

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی تاکید کرد:

تلاش برای ترویج عقلانیت، با برگزاری مسابقات مناظره دانشجویی

مناظره

سعید پورعلی برگزاری مسابقه مناظره دانشجویی را در راستای ترویج عقلانیت و تفکر انتقادی دانست و گفت: ارائه آموزش و ایجاد فرصت یادگیری از ویژگی‌های مسابقات مناظره دانشجویی است.

به گزارش مفدا، سعید پورعلی در نشست خبری مسابقات مناظرات دانشجویی، این مناظرات را از موثرترین ابزارها برای فرهنگ‌سازی ذکر کرد و افزود: پررونق بودن مناظرات در دنیا نشان‌دهنده اثرگذاری آن است و جهاد دانشگاهی نیز در این راستا اقدام به برگزاری مسابقات مناظره دانشجویی کرده است.

وی ارائه آموزش و ایجاد فرصت یادگیری را از ویژگی‌های مسابقات مناظره دانشجویی عنوان کرد و ادامه داد: این مسابقات با استفاده از داده‌های معتبر و استفاده از تکنیک‌های پژوهشی مشاوره برگزار می‌شود.

پورعلی با اشاره به برگزاری این مسابقات خاطرنشان کرد: با برگزاری این مسابقات آستانه تحمل جامعه دانشجویی ارتقاء می‌یابد، دیگران را به رسمیت می‌شناسیم، تفکر انتقادی ترویج می‌یابد و گفت‌وگو در یک فضای آرام با حضور داوران جریان پیدا می‌کند.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی برگزاری کارگاه‌های آموزشی را از برنامه‌های جنبی این مسابقات نام برد و گفت: تیم‌های شرکت‌کننده قبل از شرکت در این مسابقه در کارگاه‌هایی نظیر مهارت منطقی مناظره، فن بیان و اصول مذاکره و اصول و قوانین مذاکره منطقه‌ای حضور می‌یابند.

به گزارش ایسنا، پورعلی دفاع از عقلانیت و اهتمام ورزیدن در راستای به روزآوری مستمر اطلاعات دانشجویان را از اهداف برگزاری مسابقات مناظره دانشجویان ایران نام برد و گفت: در حال حاضر این مسابقات در سطح مراکز زیرمجموعه آموزش عالی برگزار می‌شود و بهتر است برگزاری این مسابقات در سطح عمومی نیز ترویج شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.