دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۰

نشست مسئولین انجمنهای علمی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با معاون اجتماعی استانداری

طب سنتی اردبیل

جلسه هم اندیشی دبیران انجمنهای علمی دانشجویی و شورای مرکزی طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با معاونت اجتماعی فرهنگی استانداری در این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا اردبیل،در آستانه روز دانشجو نخستین جلسه هم اندیشی و آموزشی دبیران انجمنهای علمی و دانشجویی و شورای مرکزی کانون طب سنتی با مجموعه معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و معاون اجتماعی و فرهنگی استانداری، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان ،معاون فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان و برخی از چهره های شاخص طب سنتی استان از جمله مسئول موسسه پیشگامان تمدن نوین اسلامی در سالن جلسه ریاست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد.

انجام کارهای مطالعاتی مشترک بین دانشگاه و نهادهای اجرایی دخیل در طب سنتی ،اعلام همکاری انجمن های علمی در حوزه طب سنتی،برنامه ریزی های آموزشی جهت پیاده سازی و آموزش سبک زندگی اسلامی و فعالیت های فرهنگی مناسب جهت کاهش جبهه گیری و خصومت بین پزشکی نوین و طب سنتی از جمله موارد مطروحه در این نشست بود .

شفیعی معاون اجتماعی استانداری اردبیل در این نشست با بیان اینکه طب سنتی یک موهبت الهی است،گغت: مجموعه استانداری اردبیل بطور کامل پیگیر برنامه های طب سنتی در استان است و از هر طرحی در این حوزه حمایت می کند.

وی در ادامه سخنان خود از موسسه پیشگامان تمدن نوین اسلامی بعنوان فعال ترین سازمان مردم نهاد در حوزه طب سنتی استان نام برد و گفت:در سالهای اخیر شاهد روند رو به رشد سازمان های مردم  تهاد در همه حوزه ها در استان هستیم 

سیامک احدزاده مدیر موسسه پیشگامان تمدن  نوین ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های  موسسه در سطح استان از افتتاح کانون طب سنتی در دانشگاه محقق  در آینده نزدیک خبر دادو گفت: افتتاح دفتر کانون در سایر دانشگاهها نیز از اولویت کاری موسسه قرار داد.

در پایان این نشست بر ضرورت شبکه سازی و برگزاری دوره آموزشی عطاری های استان از طریق کانون طب سنتی نیز تاکید شد.

عنوان

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.