سه‌شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۴

طرح "حذف نمکدان" از میز رستوران‌های شهرستان فسا

طرح حذف نمکدان از میز رستوران های شهرستان فسا یک گام مفید در جهت کاهش مصرف نمک اجرا شد

معاونتن بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا، با هدف ارتقای فرهنگ عموم مردم و کاهش خطر بروز بیماری‌های غیر واگیر، طرح "حذف نمکدان" از میز رستوران‌های شهرستان فسا را در سطح این شهر اجرا می‌کند.

به گزارش مفدا فسا، طرح حذف نمکدان از میز رستوران‌های شهر فسا با همکاری واحد بهبود تغذیه و بهداشت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا اجرا شد.

زینب همت‌دار مسؤول واحد بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه در این خصوص گفت: بیماری‌های غیر واگیر از مهمترین علل مرگ و میر در کشور به شمار می‌روند و یکی از مهمترین عوامل خطر بیماری‌های غیر واگیر (مانند بیماری‌های قلبی و عروقی، فشار خون بالا و ...)، تغذیه نامناسب و مصرف زیاد قند، نمک و چربی است که با کاهش مصرف نمک می‌توان احتمال بروز بیماری‌های قلبی- عروقی را کاهش داد.

کارشناس ارشد واحد بهبود تغذیه دانشگاه علوم پزشکی فسا افزود: یک گام مفید در جهت کاهش مصرف نمک، حذف نمکدان از میز رستوران‌ها و غذاخوری‌ها است. از این رو در جهت ارتقای فرهنگ عموم مردم و کاهش خطر بروز بیماری‌های غیر واگیر، طرح "حذف نمکدان" از میز رستوران‌های شهرستان فسا با همکاری واحد بهبود تغذیه و واحد بهداشت محیط این دانشگاه، بصورت نمادین در رستوران مهمانسرای جهانگردی فسا اجرا شد.

در این طرح تمام نمکدان‌های موجود در سالن پذیرایی رستوران جمع آوری و در روی میز ویژه‌ای که حاوی پیام کاهش مصرف نمک بود، قرار داده شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.