چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۱

اختصاصی مفدا

رشد ۱۰۰ درصدی وام تحصیلی روزانه برای دانشجویان متاهل دانشگاه‌های علوم پزشکی

وام دانشجویی

وام تحصیلی متاهلی( روزانه) دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در سال تحصیلی جدید نسبت به سال گذشته رشد ۱۰۰ درصدی داشته است. بر این اساس میزان وام تحصیلی متاهلی برای دانشجویان علوم پزشکی در سال جاری به صورت سرانه ماهیانه ۳ میلیون ریال است.

به گزارش مفدا، بر اساس اعلام صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت‏، میزان وام تحصیلی ( روزانه) برای دانشجویان متاهل دانشگاه‌های علوم پزشکی که سال گذشته ماهانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال ( ۱۵۰ هزار تومان) بوده است، امسال در سال تحصیلی جدید با رشد صد درصدی به ماهانه ۳ میلیون ریال( ۳۰۰ هزار تومان) رسیده است.

همچنین میزان وام تحصیلی برای دانشجویان مجرد دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور( روزانه) با افزایش همراه بوده است. این وام که سال ۹۶ به صورت سرانه ماهیانه برای دانشجویان مجرد ۹۰۰ هزار ریال معادل ۹۰ هزار تومان بوده است، در سال ۹۷ به یک ملیون و ۳۰۰ هزار ریال ( ۱۳۰ هزار تومان) رسیده است.

همچنین بر اساس اعلام صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، میزان وام مسکن مجردی( روزانه) برای دانشجویان علوم پزشکی در سال ۹۷ به صورت سرانه ماهیانه به یک میلیون و ۲۵۰ هزار ریال رسیده است.

ضمن این که میزان وام مسکن متاهلی ( روزانه) دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در سال تحصیلی جدید به صورت سرانه ماهیانه به دو ملیون و ۶۰۰ هزار ریال افزایش یافته است که نسبت به سال تحصیلی گذشته این وام رشدی صددرصدی داشته است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.