یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۷

اختتامیه سوم/جشنواره بیست و سوم قرآن و عترت دانشگاهیان علوم پزشکی

تقدیر از شهریار ایران در اختتامیه جشنواره بیست و سوم/اهدای جایزه گروه تواشیح دانشگاه آبادان به شهید عارف کایدخورده

سومین آیین اختتامیه بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور به روایت تصویر (2)

ساعت برای سومین شب پیاپی به دقایق برگزاری مهمترین رویداد قرآنی دانشگاهیان وزارت بهداشت نزدیک می‌شود.

 به گزارش مفدا، امشب بنا است سومین و آخرین اختتامیه بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با تقدیر از برگزیدگان آوایی در پنج بخش برگزار شود.

نکته جالب توجه بارش شدید باران است که همزمان با خروج دانشجویان شدت می‌گیرد و انتقال شرکت کنندگان جشنواره از محل هتل جام جم به سالن جم را تا حدی کند می‌کند.

اما از این جالب تر حضور زود هنگام دکتر فراهانی در سالن است در حالی که تقریبا بیش از نیمی از جمعیت سالن اسیر باران دوست داشتنی هستند و هنوز وارد سالن نشده‌اند و دکتر فراهانی ترجیح می‌دهد در زمانی که در اختیار دارد برخی امور را در همین مجال رسیدگی کند.

به سبک و سیاق دو اختتامیه قبل ترانه‌هایی از حامد زمانی پخش می‌شود و جمعیت کم کم وارد سالن می‌شوند. پرچم منقش به نام امیرالمومنین(ع) همچنان در سالن قرار دارد و عطر نجف اشرف را با خود به همراه آورده است.

سرود جمهوری اسلامی در سالن طنین انداز می‌شود و همه می‌ایستند به احترام سرود کشور عزیزمان ایران و در ادامه همه در انتظار هستند که بدانند در این جشنواره که همه دقایقش قرآن کریم است چه شخصیت مطرح قرآنی بنا است اختتامیه پایانی را با تلاوت خود مزین کند.

سید جواد حسینی؛ قاری ممتاز بین الملل بر جایگاه حضور می‌یابد و دانشگاهیان قرآن آشنا با دیدن وی به شور می‌آیند و همه آماده می‌شوند تا وی را در تلاوت بی نقصش همراهی کنند.

سید جواد حسینی به زیبایی قرآن را تلاوت می‌کند و صدایی بسیار رسا و گوش نواز دارد به نحوی که جمعیت را نیز به شوق آورده و در زمان‌های اوج گرفتن صدای این قاری ممتاز؛ صدای الله اکبر جمعیت چنان به آسمان بلند می‌شود که قاری باید ثانیه‌های بیشتری را صبر کند تا کار خود را پس از سکوت جمعیت ادامه دهد.

اختتامیه سوم اما دو مهمان ویژه دارد نفر اول قاری برجسته مصری؛ محمد فهمی عبد السید عصفور و نفر دوم شهریار پرهیزگار است که در جمع دانشجویان حاضر شده است. زمانی که احمدی مجری جشنواره نام شهریار ایران را اعلام می‌کند جمعیت یک صدا وی را تشویق می‌کنند و در ادامه برای سلامتی وی صلواتی قراء فرستاده می‌شود.

سخنران ابتدایی و انتهایی این جلسه دکتر فراهانی است. مردی که از زمان حضورش در معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به اذعان دانشجویانش تحولات بسیار خوبی در حوزه‌های هنری، فرهنگی و قرآنی ایجاد شده است.

وی در جان کلام سخنرانی ۲۰ دقیقه‌ای خود به آزاد شدن جامعه از همه بندهای غیر دینی و غیر خدایی سخن می‌گوید و این تصور را یک غلط تاریخی می‌داند که ممکن است افرادی و گروهی پیدا شوند و کشور را از مشکلاتش نجات دهند.

در ادامه احمدی با بیان این که به روایتی امشب شب میلاد امام باقر(ع) است، اولین بخش از تقدیر از برگزیدگان بخش‌های مختلف آوایی را معرفی و تندیس جشنواره، لوح تقدیر و هدیه نقدی را در اختیار برگزیدگان قرار می‌دهند.

به رسم غیرت و مردانگی گروه تواشیح و همخوانی بقیه الله از دانشگاه علوم پزشکی آبادان در بخش کارکنان و گروه تواشیح و همخوانی ثامن الائمه از دانشگاه علوم پزشکی آبادان در بخش دانشجویان که از برگزیدگان جشنواره در اختتامیه سوم محسوب می‌شوند به ترتیب جوایز خود را به خانواده شهید عارف کایدخورده و شهدای عملیات ثامن الائمه که همان عملیات شکست حصر آبادان است تقدیم می‌کنند.

از نکات قابل توجه حضور حافظان روشن دل در قسمت حفظ پنج جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن کریم است که شرکت کنندگان در جشنواره تشویق‌های بی امان خود را برای این عزیزان در تمام مدت زمان حضور دریافت جوایز قطع نمی‌کنند.

کلیپی از اساتید برتر قرآنی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور پخش می‌شود و امشب نوبت خانم دکتر سوره طهماسبی؛ عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی است تا از موفقیت‌های خود در حفظ کامل قرآن کریم در مدت دو سال بگوید.

در ادامه کلیپی از استاد شهریار پرهیزگار پخش می‌شود که در بخشی از آن نشان می‌دهد خطبه عقد این قاری ممتاز و برجسته قرآنی و همسرش را مقام معظم رهبری با ۱۴ سکه بهار آزادی به عنوان مهریه جاری کرده‌اند.

وی در این کلیپ از جایگاه ویژه قرآن می‌گوید و بیان می‌دارد قرآن تاثیر مثبت زیادی بر زندگی افراد دارد و بر اساس روایات فردی که قرآن را حفظ کرده مانند این است که نبوت در جان او جا گرفته باشد.

در این قسمت از جشنواره شهریار ایران بر روی صحنه حاضر می‌شود و از همسر مهربان ایشان خانم صدفی در خواست می‌گردد جایزه شهریار را به شوهرش تقدیم کند.

صحنه بسیار زیبایی است که دوربین‌ها به تصویر می‌کشند و در ادامه استاد شهریار از همه تشکر می‌کند و می‌گوید بنده قابل به این تشویق‌ها نیستم و هر چه دارم از قرآن است و هیچ کدام از این تکریم‌ها را متوجه خود نمی دانم.

گروه تواشیح فاطر از دانشگاه علوم پزشکی تبریز که رتبه اول را در بخش دانشجویان از آن خود کرده است به اجرای تواشیح و همخوانی زیبای خود می‌پردازند و در پایان مورد تشویق حضار قرار می‌گیرد.

در نهایت تمامی پنج بخش جوایز مربوط به قسمت آوایی در رشته‌های متفاوت به پایان می‌رسد و در پایان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر قرآنی وزارت بهداشت رتبه نخست را به خود اختصاص می‌دهد. نکته قابل توجه حضور کودکان قرانی در جشنواره است که از همان روز ابتدایی تا به اختتامه سوم و انتهای جشنواره به این محفل قرآنی امید آینده درخشان نخبگان قرآنی را نوید می‌دادند.

در پایان پرچم بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت از میان پنج دانشگاه متقاضی بیرجند، کردستان، ایران، ارتش و همدان در اختیار مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان قرار داده می‌شود.

جشنواره بیست و سوم قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت به کار خود پایان می‌دهد و از این لحظه تلاش‌ها برای برگزاری هر چه بهتر جشنواره بیست و چهارم به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی همدان آغاز می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.