شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۰

شورایعالی ورزش دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تشکیل شد

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

 شورایعالی ورزش دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به همت معاونت فرهنگی دانشجویی با هدف " هدایت و تصمیم‌گیری در حوزه ورزش دانشجویان و کارکنان دانشگاه " تشکیل شد.

 به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ با تشکیل این شورا، اولین نشست آن که با حضور ریاست دانشگاه ، معاونان فرهنگی دانشجویی و توسعه مدیریت، مدیر امور دانشجویی و دیگر مسئولان ذیربط ، در سالن اجتماعات حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد، مهمترین مسایل پیش روی ورزش قهرمانی و همگانی این دانشگاه را مورد بحث و بررسی قرار داد.

     دکتر" امیرمسعود عرب " رئیس دانشگاه در این نشست ، تشکیل شورایعالی ورزش را نقطه عطفی در تحول ورزش دانشگاه دانست و اظهار داشت: باید تلاش کرد تا تعداد دانشجویان و کارکنان علاقه مند به ورزش افزایش یابد و برای رسیدن به وضعیت مطلوب و مورد نظر با هماهنگی دستگاه های اجرایی دولتی و خصوصی همکاری هایی انجام داد.

    وی از جمله مسائل مهم برای پیگیری در شورایعالی ورزش را ساماندهی استخر دانشگاه، بهینه سازی فضای فیزیکی با همکاری سازمان تربیت بدنی و شهرداری و خیران ذکر کرد.

    دکتر " حسن شاکری " معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه ، از اهمیت و ضرورت تشکیل شورایعالی ورزش  با هدف سیاستگذاری ورزش دانشجویان و کارکنان و در راستای تقویت و ارتقای سلامت به صورت یکپارچه با برنامه ریزی درست و ایجاد شور و نشاط در دانشگاه گفت.

    وی ابراز امیدواری کرد، این جلسات در فواصل زمانی منظم جهت اعتلای ورزش دانشگاه در همه ابعاد ادامه داشته باشد.

    دکتر " احمد دلبری " معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه نیز بر نقش ورزش در حفظ سلامتی فردی و ایجاد نشاط و شادابی در فضاهای دانشگاهی و ضرورت افزایش مشارکت دانشجویان در ورزش‌های  قهرمانی و همگانی، تاکید کرد.

    وی همچنین گفت: اهمیت بحث ورزش و تربیت بدنی و لزوم توسعه آن در میان دانشجویان بخصوص در فضاهای دانشگاهی زمانی بیشتر می‌شود که بحث آسیب‌های اجتماعی را در این فضاها کم و بیش شاهد هستیم و هر چقدر فعالیت‌های ورزشی در میان دانشجویان افزایش یابد ، به همان میزان شاهد کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی خواهیم بود.

    دکتر دلبری افزود؛ باید عوامل انگیزشی به عنوان راهبرد اصلی مد نظر باشد و ان شاء الله با مشارکت و برنامه ریزی بیشتر این شورا بتوانیم استفاده بهینه از امکانات موجود داشته باشیم.

      در ادامه این نشست ، کارشناسان اداره تربیت بدنی گزارش مفصلی از عملکرد اداره تربیت بدنی ارائه دادند و خواستار حمایت و سرمایه گذاری در توسعه ورزش در دانشگاه‌ شدند و  اهمیت و  تاثیر مستقیم ورزش  بر روی سلامت دانشجویان و کارکنان را یادآور شدند.

     کارشناسان اداره تربیت بدنی همچنین تاکید کردند که متناسب با امکانات و فضاهای موجود در خوابگاه‌ها و دانشگاه‌ ، باید برنامه‌ریزی‌های اصولی صورت بگیرد تا بتوان بحث ورزش قهرمانی و همگانی را در میان دانشجویان  و کارکنان تقویت کنیم.

    گفتنی است ، این نشست با بررسی دستور جلسه و اتخاذ تصمیمات اعضای این شورا در جهت عملیاتی شدن و با رویکرد توسعه ورزش همگانی به پایان رسید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.