شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۹

متخصص پزشکی هسته‌ای از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: قرآن را از زندگی من بگیرند دوامی نخواهم آورد

عکس مصاحبه

متخصص پزشکی هسته‌ای از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در بیان جایگاه قرآن در زندگی خود همین را می‌توانم بگویم که اگر قرآن را از زندگی من بگیرند من دوامی نخواهم آورد.

قاسم رضیعی؛ متخصص پزشکی هسته‌ای از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت‌وگو با مفدا در حاشیه برگزاری بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت در مجموعه فرهنگی و تفریحی زیباکنار، گفت: برای من جای افتخار دارد که در این جشنواره به عنوان مهمان حضور دارم و از نزدیک این پتانسیل قابل توجه در حوزه قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را مشاهده می‌کنم.

وی ادامه داد: من سال گذشته از حوزه داوری مسابقات قرآن خداحافظی و کناره گیری کردم اما به عنوان نظاره گر در برخی از حوزه‌های جشنواره می‌توانم بگویم در برگزاری جشنواره بیست و سوم جنب و جوش خاصی وجود دارد و از این بابت از افرادی که با عشق در حال برگزاری این جشنواره مهم قرآنی در سطح وزارت بهداشت هستند تشکر می‎کنم.

این فعال قرآنی دانشگاه شهید بهشتی، خاطر نشان کرد: قرآن از ما می‌خواهد تا حول محور قرآن و مفاهیم آن جمع و با قرآن مانوس شویم و در نهایت عامل به قرآن باشیم.

این استاد دانشگاه زندگی خود را وابسته به قرآن می‌داند و در بیان اهمیت جایگاه قرآن، بیان داشت: در بیان جایگاه قرآن در زندگی خود همین را می‌توانم بگویم که اگر قرآن را از زندگی من بگیرند، دوامی نخواهم آورد و توصیه من به دانشگاهیان علوم پزشکی در پرداختن به قرآن این است که اگر تمسک به قرآن را باور داشته باشند؛ زمان‌هایی در طول روز برای اختصاص دادن به این مهم را ایجاد خواهند کرد.

رضیعی بیان داشت: همه افرادی که مخاطب این رسانه هستند می‌دانند تمام وقت ما در طول ۲۴ ساعت به آموزش و تحصیل پرداخته نمی‌شود و ما زمان‌هایی را داریم که می‌توانیم به قرآن بر اساس ذوق و سلیقه خود بپردازیم و برعکس تصور برخی که اعتقاد دارند پرداختن به مسائل جانبی موفقیت تحصیلی آنان را کاهش می‌دهد باید گفت: پرداختن به قرآن، زندگی شخصی و علمی ما را ارتقاء خواهد داد.

این متخصص پزشکی هسته‌ای از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بیان داشت: حتی افرادی که در اتاق عمل مشغول به فعالیت هستند اگر این را بخواهند حتما می‌توانند زمان‌هایی را به معنویت و پرداختن به قرآن اختصاص دهند و این مهم در رجوع به خود برای مدیریت زمان‌هایی جهت پرداختن به علایق وجود دارد. علایقی از جنس ورزش، هنر و یا قرآن که بالاترین هنر آئینی ما تلاوت قرآن و ممارست با قرآن است.

وی در پایان موفقیت جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت را آرزومند شد و گفت: امیدوارم این جشنواره سال به سال پر رونق تر باشد و جشنواره هزارم قرآن و عترت را نیز آیندگان ببیند.

 لینک کوتاه 

کد خبر71336

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.