جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳

رییس دانشکده توانبخشی علوم پزشکی تهران خبر داد

اختصاص ۳۰درصد ازظرفیت دانشکده توانبخشی به دانشجویان بین‌الملل/دوره بازتوانی سالمندی ایجاد میشود

دانشکده توان بخشی

رییس دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه این دانشکده با نگاهی نو و هدف‌گذاری به دنبال جذب و پذیرش تا ۳۰ درصد ظرفیت دانشکده از داوطلبین منطقه‌ای و بین‌المللی است، گفت: در سال جدید تحصیلی ۹۸-۹۷ شش دانشجوی بین‌الملل شامل دو دانشجوی کارشناسی، یک دانشجوی کارشناسی ارشد و سه دانشجوی دکتری تخصصی در رشته فیزیوتراپی از کشورهای نیجریه، لبنان، هند، زامبیا و پاکستان در دانشکده پذیرفته شده‌اند.

به گزارش مفدا، دکتر محمدرضا هادیان با اشاره به اینکه دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان دانشکده پیشرو کشور در حوزه توانبخشی نقش برجسته‌ای در گسترش آموزش رشته‌های توانبخشی داشته است، افزود: این دانشکده با نگاهی نو و هدف‌گذاری به دنبال جذب و پذیرش تا ۳۰ درصد ظرفیت دانشکده از داوطلبین منطقه‌ای و بین‌المللی است.

وی با بیان این مطلب که جذب دانشجویان از کشورهای منطقه و نیز از کشورهای هم‌زبان از مهم‌ترین اهداف دانشکده است، اظهار کرد: ایجاد پایگاه داده‌های سازمان‌های اعطا کننده گرانت‌های آموزشی، پژوهشی و بالینی در سطح ملی و منطقه‌ای و بین‌المللی در رشته‌های دانشکده توانبخشی از دیگر اهداف این دانشکده است.

رییس دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر از لحاظ آموزش و دانش در حوزه توانبخشی در منطقه، مرجع هستیم، گفت: از کشورهای هندوستان، پاکستان، اقلیم کردستان، عراق، آفریقا، آذربایجان و لبنان در تمام مقاطع پذیرش دانشجو داشته‌ایم.

دکتر هادیان ادامه داد: به طور کلی شش نفر دانشجوی خارجی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های فیزیوتراپی و فیزیوتراپی ورزشی، هشت نفر در دکترای تخصصی و ۲ نفر در مقطع پسا دکترا در این دانشکده داوطلب آموزش هستند.

وی با اشاره به اینکه درخواست  ۳۸ نفر داوطلب بین‌المللی برای دوره کارشناسی مطرح شده که در صورت تأیید علمی متقاضیان، در این دانشکده مشغول به تحصیل خواهند شد، گفت: در سال جدید تحصیلی ۹۸-۹۷  شش دانشجوی بین‌الملل شامل دو دانشجوی کارشناسی، یک دانشجوی کارشناسی ارشد و سه دانشجوی دکتری در رشته فیزیوتراپی از کشورهای نیجریه، لبنان، هند، زامبیا و پاکستان در دانشکده پذیرفته شده‌اند.

ایجاد معاونت برنامه‌ریزی و اجتماعی_ فرهنگی در دانشکده توانبخشی

رییس دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی تهران از ایجاد معاونت برنامه‌ریزی  و اجتماعی_ فرهنگی در این دانشکده خبر داد و گفت: هدف از ایجاد این معاونت افزایش نشاط و ارتقای دانشجویان برای بالا بردن توانمندی‌های علمی، همراه با حوزه دانشجویی، جذب کمک‌های مردمی در سطح ملی و بین‌المللی برای ارتقای شرایط انسانی فرهنگی ـ اجتماعی در گروه‌هایی که نیاز به خدمات گوناگون توانبخشی دارند، است.

وی بیان کرد: شناسایی و ارتباط با  ایرانیان علاقه‌مند به ارتقای رشته‌های توانبخشی در سراسر کشور و در سطح بین‌الملل و جذب همکاری‌های علمی ـ فرهنگی ـ اجتماعی و اقتصادی ایشان برای توانمند کردن دانشکده توانبخشی در حیطه‌های گوناگون و همچنین هم‌افزایی با سایر معاونت‌های دانشکده برای پیشبرد برنامه عملیاتی دانشکده از دیگر اهداف ایجاد این معاونت در دانشکده است.

رییس دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه این دانشکده با نگاهی نو و هدف‌گذاری به دنبال جذب و پذیرش تا ۳۰ درصد ظرفیت دانشکده از داوطلبین منطقه‌ای و بین‌المللی است، گفت: در سال جدید تحصیلی ۹۸-۹۷ شش دانشجوی بین‌الملل شامل دو دانشجوی کارشناسی، یک دانشجوی کارشناسی ارشد و سه دانشجوی دکتری تخصصی در رشته فیزیوتراپی از کشورهای نیجریه، لبنان، هند، زامبیا و پاکستان در دانشکده پذیرفته شده‌اند. هم‌اکنون نیز پنج دانشجوی دکترای تخصصی و ۵ دانشجوی کارشناسی ارشد نیز در دانشکده تحصیل کرده و یا تحصیلاتشان را در مقاطع کارشناسی ارشد به پایان رسانده‌اند.

برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی دوره «بازتوانی سالمندی» در دانشکده توانبخشی

به گزارش ایسنا، دکتر هادیان در پایان از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی دوره  «بازتوانی سالمندی» در این دانشکده خبر داد و افزود: تدوین سرفصل‌های آموزشی این دوره  در دست اقدام است و با توجه به اهداف کلان منطقه آمایشی ۱۰ در کشور در دانشگاه علوم پزشکی تهران و وزارت بهداشت برای بررسی و تصویب فرستاده خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.