پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵

برگزیده ملی جشنواره قرآن و عترت:

علم و فعالیت‌های قرآنی و هنری از یکدیگر جدا نیستند

جشنواره قران وعترت

برگزیده دو دوره ملی جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان کشور، گفت: علم و فعالیت‌های قرآنی دو مقوله جدا از هم نیستند و می‌توان در کنار داشتن فعالیت علمی با پرداختن به قرآن از نظر معنوی جایگاه تحصیلی خود را ارتقا دهیم.

نعیمه داوودی؛ دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان و برگزیده بخش دانشگاهی حفظ ۱۰ جزء بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان علوم پزشکی، در گفت‌وگو با مفدا در خصوص چگونگی آشنایی خود با جشنواره قرآن و عترت دانشجویی، گفت: به عنوان دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه در مسابقات حفظ در ارگان‌های مختلف شرکت کرده بودم و از طریق مسئول فرهنگی دانشگاه متوجه این مسابقات شدم و از همان ابتدای آشنایی با جشنواره ،در آن شرکت کردم.

وی ادامه داد: من تا کنون در سه مرحله دانشگاهی، کشوری و ملی جشنواره قرآن و عترت شرکت کرده‌ام و در هر دور به لطف خدا جزء برگزیدگان بوده‌ام و در دو سال اخیر در مرحله ملی رتبه دوم را کسب کرده‌ام.

داوودی  در پاسخ به این سئوال که فعالیت‌های قرآنی، شما را از تحصیل علم باز نمی‌دارد؟ بیان داشت: هر فعالیتی به جزء فعالیت‌های آموزشی و خواندن دروس می‌تواند زمانی را از درس خواندن کم کند اما با برنامه ریزی برای زمانی که در دست داریم دانشجویان می‌توانند این مشکل را مدیریت کنند. از طرف دیگر بر اساس اولویت بندی که در زندگی داریم می‌توانیم به جنبه‌های دیگر در زندگی دانشجویی از جمله داشتن فعالیت‌های جانبی مانند فعالیت‌های قرآنی و هنری نیز بپردازیم.

برگزیده بخش دانشگاهی حفظ ۱۰ جزء بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان علوم پزشکی با بیان این که قرآن در پیشبرد اهداف تحصیلی کمک کننده است، گفت: علم و فعالیت‌های قرآنی دو مقوله جدا از هم نیستند و می‌توان در کنار داشتن فعالیت علمی خود را با پرداختن به قرآن از نظر معنوی ارتقا دهیم و از این جهت نباید نگرانی در میان دانشجویان علوم پزشکی وجود داشته باشد.

این فعال دانشجویی در خصوص نگرانی دانشجویان از پرداختن به فعالیت‌های جانبی در دوران تحصیل دانشجویی، ابراز داشت: در دانشگاه کاشان گاه می‌بینم دانشجویان از استرس دروس، خود را از دیگر فعالیت‌هایی که نیاز دارند به آن بپردازند محروم می‌کنند در حالی که با شرکت در این جلسات روحیات بزرگی پیدا خواهند کرد که در مدیریت استرس نیز تاثیر گذار می باشد.

وی این گونه جشنواره‌ها را موجب رشد دادن ابعاد مختلفی از توانایی دانشجویان دانست و تصریح کرد: دانشجویان با شرکت در این گونه جشنواره‌ها و با کسب افتخار برای دانشگاه خود حس خاصی خواهند داشت که به موجب آن اعتماد به نفس بالایی را نیز به دست می‌آورند و این شخصیت موفق قرآنی و یا هنری در مدیریت امور تحصیلی نیز تاثیر گذار است.

داوودی در خصوص داشتن فعالیت‌های قرآنی در دوران قبل دانشگاه، گفت: در سال سوم راهنمایی و هنگامه ورود به سال ابتدایی دبیرستان در مدت یک سال توانستم قرآن را حفظ کردم به نحوی که مدت بک سال مرخصی تحصیلی گرفته و در این مدت موفق به حفظ کامل قرآن کریم شدم و در نظر دارم این مسیر را ادامه دهم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.