پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۳

رئیس ستاد اجرایی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت (ع) دانشگاه های علوم پزشکی کشور :

قرآن کتابی برای آرامش روح و روان

فلاحتی چهار

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و رئیس ستاد اجرایی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت (ع) دانشگاه‌های علوم پزشکی کشورگفت: قرآن کتابی برای هدایت انسانهاست که به موضوع سلامت جسم و روح انسانها توجه دارد و در واقع کتاب قرآن کتاب آرامش روح و روان انسانها است.

به گزارش مفدا گیلان/دکتر یوسف زاده درمراسم اختتامیه نخست بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور گفت: جمعی از دانشگاهیان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور به عشق قرآن کریم از اقصی نقاط کشور به این استان سفر کرده اند، که این افتخار بزرگ بعد از ۲۲ سال مجدداً نصیب گیلان شده است که جای بسی تقدیر و تشکر دارد.

وی ادامه داد: تمام اهل قرآنی که امروز دانشگاه علوم پزشکی گیلان افتخار میزبانی آنان را دارد، امیدواریم این انوار نورانی که از قرآن در دل آن ها نشسته است در استان گیلان باقی بماند.

رئیس ستاد اجرایی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت (ع)، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان که ۳۳ سال از عمرش می گذرد، نزدیک به بیست هزار نفر کارمند و بالغ بر ۴۵۰ نفر هیات علمی، هشت دانشکده، ۲۰ بیمارستان، ۹۶۰ خانه بهداشت دارد که گسترش نظام شبکه و خانه های بهداشت از گیلان شروع و سپس در تمام کشور گسترش یافت که امروز از افتخارات وزارت بهداشت و نظام می باشد.

یوسف زاده چابک با اشاره به آخرین تعریف سازمان بهداشت جهانی از مقوله سلامت، گفت: امروز انسان سالم به کسی اطلاق می شود که از سلامت جسمی، اجتماعی، روانی برخوردار باشد. قرآن کتابی برای هدایت انسانهاست که به موضوع سلامت جسم و روح انسانها توجه دارد و در واقع  کتاب قرآن کتاب آرامش روح و روان انسانها است.

وی ادامه داد: تنها داشتن سلامت جسمی دلیل بر سلامت انسان نیست،امروز به انسانی سالم می گویند که از جنبه های دیگر سلامت از قبیل روانی و اجتماعی برخوردار بوده و در فعالیت های اجتماعی شرکت فعال داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به اینکه سلامت جسمی و روانی از مقوله های است که کتاب آسمانی ما قرآن نیز به آن پرداخته است،اظهار کرد: همه ما که در این جا گرد آمده ایم،افتخار آن را داریم که برای حفظ و ارتقای سلامت همنوعان خود تلاش می کنیم و این نعمت بزرگی است که نصیب هر کس نمی شود.

یوسف زاده چابک تاکید کرد: قرآن سرشار از مفاهیم و مضامینی است که برای  آسایش روحی و روانی انسان ذکر شده است.

وی ادامه داد: همانگونه که خداوند در قرآن انسان را به عنوان جانشین خود در زمین می نامد در جای دیگر آن را موجودی ضعیف و بسیار شکننده معرفی می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطر نشان کرد: جزء با یاد خدا دل ها آرام نمی شود و تنها رضای الهی است که انسان را به آرامش می رساند.

 این مقام مسؤول ادامه داد: اگر در داستان حضرت یوسف به مسایل شخصی پرداخته می شود، درجاهای دیگر نیز به بحث اجتماعی، جمع، اجتماعی بودن، اجتماعی شدن و دغدغه ای مردم را بیان می کند.

یوسف زاده با اشاره به اینکه بدون پیش بینی درست نمی توانیم به نتیجه برسیم، اظهار کرد: در شرایط کنونی کشور باید با برنامه ریزی و محاسبه دقیق به مسایل پرداخته شود تا قبل از اینکه مشکلی پیش آید به همه جوانب آن در نظر گرفته شود و این همان برنامه استراتژیک است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان از دو سال قبل برای ده سال آینده این دانشگاه برنامه ریزی کرده است و چشم انداز ما برای ده سال آینده پیش رو بودن در دانشگاه های نسل سوم است .

مراسم اختتامیه نخست و تقدیر از برگزیدگان سه بخش هنری، ادبی و فناوری بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور، با حضور جمعی از مسوولان ارشد کشوری، استانی و متسابقین دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در گیلان برگزار شد و در ادامه این جشنوراه بالغ بر یکصد برگزیده رشته‌های مختلف قرآنی تجلیل شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.