پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۶

نماینده ولی فقیه در گیلان:

قرآن آمده است که بشریت را از ذلت به تعالی بکشاند

اولین آیین اختتامیه بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور به روایت تصویر (3)

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: قرآن کتاب علم نیست قرآن کتاب هدایت بشر است ، قرآن آمده است که بشریت را از ذلت به تعالی بکشاند.

به گزارش مفدا گیلان، آیت الله رسول فلاحتی عصر روز چهارشنبه ۱۸مهرماه در مراسم گشایش بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی کشور با بیان اینکه نبایدکارهای قرآنی مربوط به ایام و دوره خاص شود گفت: قرآن باید در تمام زندگی مردم حضور و ظهور علمی پیدا کند و خوشحالیم که میزبان خانواده بزرگ قرآنی علوم پزشکی کشور هستیم.

وی ادامه داد: قرآن کتابی است که امروز با گذشت هزاران سال و با همه پیشرفت ها در علوم مختلف توانسته فتوحات زیادی داشته و در تاریخ زندگی بشری بدرخشد.

آیت الله فلاحتی ادامه داد: قرآن نه کتابی از مقوله بشری است و نه کتابی است که با سایر نوشته های انسان می‌توان آن را قیاس کرد بلکه قرآن کتابیست که هرچه زمان  بیشتری می گذرد عمق مطالب آن بیشتر نمایان می شود.

امام جمعه رشت اضافه کرد: قرآن کتابی است که اندیشمندان مسلمان تا آنجا که توانستند بر اساس روایات به تبیین این کتاب پرداخته و از آن بهره برده اند و معاهدان تلاش کردند تا انسان را از این دریچه رحمت الهی بی بهره کنند اما بر خلاف تلاش آنان هر سال ما شاهد نزدیکی بیشتر مردم جهان با این کتاب الهی هستیم. امروزه نه فقط مسلمانان به قرآن می‌بالند بلکه پیروان سایر ادیان الهی نیز با قرآن آشنا هستند و آن را سرلوحه زندگی خود قرار داده اند و همچنین قرآن برای سایر ادیان فتح الفتوحی است که در عرصه های مختلف از همه ادیان الهی حمایت می کند.

نماینده ولی فقیه خاطر نشان کرد: بیش از هزاران سال از زندگی ما مسلمانان بر پایه قرآن می‌گذرد و زوایای گوناگونی از این کتاب برای ما روشن شده است در پاره ای از موارد شاهد این هستیم که مسلمانان با ورود به آیات الهی و تدبر در آن بهره های بسیاری از آن برده اند.

وی متذکر شد: اگر بشریت امروزی نگاهش به سلطه جهانی نگاهی از دریچه قرآن باشد آن وقت جامعه به مدینه فاضله تبدیل می شود.

آیت الله فلاحتی تأکید کرد: ما هنوز نگاه‌مان آن نگاهی نیست که قرآن از ما می‌طلبد و برداشت ما از کتاب الهی تنها محدود به تلاوت آن می‌شود و از تدبر در آیات بی‌بهره هستیم.

وی با اشاره به اینکه قرآن کتاب علم نیست قرآن کتاب هدایت بشر است گفت: قرآن آمده است که بشریت را از ذلت به تعالی بکشاند و این از اهداف اولیای الهی نیز بوده است.این کتاب رابطه انسان خداست و عهدنامه بین خدا و انسان است که باید انسان به عهدنامه ای که با خدا بسته است هر روز توجه داشته باشد

نماینده ولی فقیه تاکید کرد: انقلاب اسلامی توانست ذره ای از پرده ای که بر این کتاب وجود داشت را کنار بزند و امروز وظیفه هر یک از ما است تا با تدبر و تعقل در آیات الهی پرده‌های بیشترین را پس بزنیم  تا از دریچه نور و رحمت الهی بهره مند شویم  وباید بدانیم که نگاه به این کتاب تلاوت و تدبر در این کتاب مد نظر انبیای الهی است اگر انسان این کتاب را تلاوت کند و در آن بیندیشد در جاده ای رو به سوی تعالی گام بر می دارد .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.