سه‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰

فردا آغاز بزرگترین رویداد قرآنی وزارت بهداشت در زیباکنار

جشنواره قران و عترت

مرحله نهایی بزرگترین رویداد قرآنی وزارت بهداشت با عنوان بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی از فردا چهارشنبه ۱۸ مهرماه به طور رسمی در مجتمع فرهنگی- آموزشی و رفاهی زیباکنار به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور بیش از یک‌هزار نفر شرکت کننده آغاز می‌شود.

به گزارش مفدا رفسنجان، مرحله نهایی بزرگترین رویداد قرآنی وزارت بهداشت با عنوان بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی از فردا چهارشنبه ۱۸ مهرماه به طور رسمی در مجتمع فرهنگی- آموزشی و رفاهی زیباکنار به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور بیش از یک‌هزار نفر شرکت کننده آغاز می‌شود.

پذیرش تیم‌های شرکت کننده اعم از دانشجویان، کارکنان، اساتید واعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور که به مرحله نهایی جشنواره راه‌یافته‌اند و قرار است طی سه آیین اختتامیه از آنها تقدیر به عمل آید از ظهر امروز  آغاز می‌شود.

امروز ظهر قرار کاروان قرآنی دانشگاه علوم پزشکی قرآن به عنوان نخستین گروه خود را به مجتمع فرهنگی- آموزشی و رفاهی زیباکنار خواهد رساند و همچنین امروز دانشگاه‌هایی همچون جهرم، گراش، فسا با ورود به محل برگزاری آیین اختتامیه و محل برگزاری مسابقات، مورد استقبال قرار خواهند گرفت و بعد از مراحل تشریفات و پذیرش در هتل و در اتاق‌های از قبل مشخص شده استقرار خواهند یافت

پذیرش بقیه تیم‌ها و کاروان‌های قرآنی به محض ورود تیم‌ها در محل‌های مشخص شده توسط تیم‌های ستاد پذیرش واسکان انجام خواهد شد.

اصل پذیرش تیم‌های حاضر در مرحله نهایی بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی از فردا چهارشنبه ۱۸ مهرماه ساعت ۱۰ صبح در مجتمع زیباکنار و در محل‌های مشخص شده انجام خواهد شد.

جهت سهولت در امر پذیرش تیم‌ها و نفرات شرکت کننده در مرحله نهایی جشنواره قرآن و عترت، پذیرش نفرات حاضر در تیم‌های هر دانشگاه علوم پزشکی توسط سرپرست تیم‌ها صورت می‌گیرد تا روند پذیرش تیم‌ها سریع‌تر انجام گیرد و تیم‌ها بلافاصله بعد از ورود، در محل‌های مشخص شده اسکان یابند.

تمامی میهمانان و مدعوین بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، در هتل کوثر واقع در مجتمع فرهنگی- آموزشی و رفاهی زیباکنار استان گیلان اسکان می‌یابند.

به گفته مسؤولان ستادی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، مشکلی به لحاظ اسکان و پذیرش دانشگاهیان و متسابقین جشنواره قرآن و عترت وجود ندارد و اسکان دانشجویان، کارکنان، اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی به عنوان متسابقین مرحله نهایی جشنواره بر اساس قرعه‌کشی از قبل انجام شده است.

حدود یک‌هزار نفر به عنوان میهمانان جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت مشتکل ازمستابقین، داوران، کادر اجرایی، کادر فنی و داوری، عوامل ستاد دانشگاه و وزارتخانه به مدت ۴ روز در مجتمع فرهنگی- آموزشی و رفاهی زیباکنار به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان میهمان دانشگاه هستند.

بر اساس قرعه‌کشی که از ماه قبل در حضور نمایندگان وزارت بهداشت انجام شد، شماره اتاق‌ها و طبقات متسابقین از دانشگاه‌های مختلف علوم پزشکی مشخص شده است ( بلوک آ مخصوص برادران و بلوک سی خواهران) و از هم اکنون شماره اتاق و طبقات متسابقین برای اسکان مشخص شده است که قطعا روند اسکان میهمانان این جشنواره با این کار تسهیل شده است و با این قرعه‌کشی هیچ گونه اعتراضی از سوی میهمانان جشنواره وارد نیست.

برای توزیع غذای میهمانان جشنواره سه رستوران در مجتمع زیباکنار اختصاص داده‌ایم. رستوران کوثر مخصوص آقایان، رستوران شقایق ویژه خواهران و رستوران شبنم برای توزیع و سرو غذای داوران، میهمانان ویژه جشنواره و عوامل ستادی در نظر گرفته شده است.

اساتید جدا از دانشجویان و کارکنان در اتاق‌های درنظرگرفته شده اسکان داده می‌شوند. همچنین کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی و کارشناسان قرآنی دانشگاه‌ها نیز محل اسکان‌شان یکی است. دانشجویان نیز براساس قرعه کشی که از قبل صورت گرفته است در هتل کوثر اسکان داده می‌شوند.

 کمیته‌های تخصصی جشنواره از جمله کمیته امورمالی، پشتیبانی، کمیته حراست، اجرایی، کمیته فوق برنامه، کمیته فرهنگی، تبلیغات و اطلاع رسانی و تغذیه واسکان و نیز تشریفات برای هماهنگی‌های بیشتر از سه ماه گذشته تشکیل شده است و هر کدام براساس وظایف خود عمل می‌کنند.

 برنامه‌های فرهنگی و فوق برنامه برای مدعوین جشنواره از جمله تمهیداتی است که از سوی دانشگاه میزبان برای متسابقین و شرکت کننده در جشنواره قرآن وعترت اندیشیده شده است. دوچرخه سواری، استخر سرپوشیده، قطار تفریحی و گردشی واقع در مجتمع زیباکنار، استقرار غرفه‌های فروش سوغات استان گیلان با تخفیف ویژه به شرکت‌کنندگان و... از جمله برنامه‌های فوق برنامه برای مدعوین است. ضمن اینک به همه شرکت‌کنندگان در جشنواره در پایان این رویداد بزرگ قرآنی، بسته‌های سوغات استان اهداء خواهد شد.

جوایز برگزیدگان در بخش‌های مختلف جشنواره قرآن و عترت طی سه آیین اختتامیه در روزهای ۱۸ تا ۲۰ مهرماه به آنها اعطاء خواهد شد. هر سه آیین اختتامیه ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه آغاز خواهد شد و تا ساعت ۲۲ ادامه خواهد داشت که در  سه آیین اختتامیه و توزیع جوایز، برنامه‌های متعدد فرهنگی، قرآنی،تواشیح، سخنرانی، پخش کلیپ، تجلیل از شخصیت‌های شاخص قرآنی و... در نظر گرفته شده است.

در آیین اختتامیه اول که ۱۸ مهرماه برگزار می‌شود، از برگزیدگان بخش‌های ادبی، هنری و فناوری با اهدای جوایز و لوح، تقدیر به عمل خواهد آید. برگزیدگان رشته‌های شعر، داستان در سه رده اساتید، کارکنان و دانشجویان، برگزیدگان رشته‌های نمایشنامه‌نویسی، فیلمنامه نویسی در سه رده از جمله بخش‌های آیین اختتامیه اول است. همچنین در نخستین آیین اختتامیه، از برگزیدگان رشته‌های خوشنویسی، معرق، منبت، تذهیب، طراحی پوستر، نقاشی، نقاشی خط، عکاسی، فیلم کوتاه، تئاتر صحنه‌ای. کامیک استریپ در سه رده دانشجویان، اساتید و کارکنان تجلیل به عمل می‌آید. در بخش فناوری نیز در آیین اختتامیه نخست از برگزیدگان رشته‌های تولید اپلکیشن و ربات، کانال‌های مجازی قرآنی در سه رده دانشجویان، اساتید و کارکنان تقدیر می‌شود.

به گفته مدیر اجرایی بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علم پزشکی  تمام کاروان‌های قرآن عترت از سراسر کشور برای شرکت در این مسابقات اعلام آمادگی کرده‌اند و طبق برنامه مشخص شده ، حدود ۱۵۰ نفر از این کاروان، ۱۷ مهرماه وارد استان گیلان خواهند شد و از روز ۱۸ مهرماه پذیرای سایر شرکت کنندگان هستیم.

وی با بیان اینکه فارس ،کاشان و اصفهان بیشترین شرکت کننده در این دوره از جشنواره  را به خود اختصاص داده است، گفت: اولین کاروان از دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور ۶۰ نفر از شرکت کنندگان که از سوی وزارت بهداشت دعوت شده‌اند، وارد استان خواهند شد و تیم تشریفات و امکانات رفاهی دانشگاه نیز برای انتقال متسابقین و شرکت کنندگان در آن روز در فرودگاه مستقر هستند.

نصیرزاده تصریح کرد: برگزیدگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان ۱۳ نفر هستند و در آزمون‌های مختلف مقدماتی در رشته‌های مختلف پذیرفته شده و در چند روز آینده به رقابت خواهند پرداخت.

وی تاکید کرد: برای اولین بار اسکان دانشگاه‌ها براساس قرعه کشی انجام شده تا عدالت لازم در چینش نیروها در طبقات صورت گیرد.ما قرعه کشی‌هارا انجام دادیم و طبقات مشخص شده و محل اسکان شرکت کنندگان به آنها اعلام شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.