یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۳

طی روزهای ۲۲ تا ۲۴ آذر

مراسم اهدای عضو در دانشکده پیراپزشکی علوم پزشکی ارومیه برگزار می‌شود

دبیر کانون سلامت رفتار دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

دبیر کانون سلامت رفتار دانشگاه علوم پزشکی ارومیه از برگزاری مراسم اهدای عضو طی روزهای ۲۲ تا ۲۴ آذر ماه جاری در محوطه دانشکده پیراپزشکی این دانشگاه خبر داد و گفت: آشنایی بیشتر دانشجویان با فرهنگ اهدای عضو و نهادینه‌سازی این کار خداپسندانه که مظهری از ایثار و از خودگذشتگی است، از اهداف اصلی این مراسم است.

فراز طیار در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار مفدا اظهار داشت: این مراسم معنوی و فرهنگی با همکاری کانون سلامت رفتار دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، معاونت درمان دانشگاه و سازمان اهدای عضو برگزار خواهد شد.

وی به تهیه و توزیع بروشور و بسته‌های آموزشی در خصوص اهدای عضو و فرهنگ این امر خداپسندانه اشاره کرد وگفت: در طول برگزاری مراسم اهدای عضو که قطعا با استقبال خوب دانشجویان همراه خواهد شد، نسبت به پخش بروشورها در این زمینه اقدام خواهیم کرد.

دبیر کانون سلامت رفتار دانشگاه علوم پزشکی ارومیه همچنین از برگزاری نمایشگاه عکس با محوریت اهدای عضو و نصب پوستر و توزیع بروشورهایی با موضوع فرهنگ اهدای عضو در حاشیه این مراسم خبر داد و گفت: دانشجویان پس از مطالعه این بروشورها و عکس‌ها و پیام‌های فرهنگی اهدای عضو، قطعا تشویق به ثبت نام فرم اهدای عضو خواهند کرد و کارت اهدای عضو برای آنها صادر خواهد شد.

طیار‏، فرهنگ سازی در مورد اهدای عضو افراد مرگ مغزی را  اقدامی ضروری دانست و گفت:  باید با بهره گیری از همه ابزارهای تبلیغاتی به اشاعه و نهادینه کردن این فرهنگ پرداخت.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون تعداد زیادی از بیماران در نوبت دریافت اهدای عضو قرار دارند، ادامه داد: به طور قطع با گسترش فرهنگ اهدای عضو بیماران مرگ مغزی، نه تنها جان تعدادی از شهروندان نجات پیدا خواهد کرد بلکه معضل فروش اعضای بدن که به  فرصتی برای سوء استفاده دلالال و سودجویان تبدیل شده نیز برطرف خواهد شد.

برگزاری یک کارگاه با موضوع ازدواج در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

دانشجوی سال سوم رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در بخش دیگری از سخنان خود همچنین از برگزاری یک کارگاه با موضوع ازدواج با مشارکت کانون سلامت رفتار این دانشگاه خبر داد وگفت: این کارگاه ۱۳ آذر ماه در سالن آمفی تئاتر مرکز آموزشی درمانی بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در این کارگاه‏، که با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه برگزار خواهد شد، دکتر اقبالی نسب مدرس سبک زندگی هوشمندانه و روانشناس در خصوص مسائل ازدواج و سبک زندگی به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.

طیار خاطرنشان کرد: این همایش تحت عنوان همایش ازدواج هوشمندانه با موضوعاتی از قبیل دوست دختر‏، دوست پسر آری یا نه؟‏، لیلی و مجنون، شیرین هم زاپاس، نیمه گمشده من  کیست؟ و ... در ساعت ۱۸ و ۴۵ دقیقه روز شنبه ۱۳ آذر ماه برگزار می‌شود.

اجرای موفق برنامه نذر خون در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

وی همچنین از اجرای برنامه "نذرخون" در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در آبان ماه امسال خبر داد و گفت:

این برنامه با همکاری اعضای  "کانون سلامت رفتار" دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و تیم سیار سازمان انتقال خون استان،  با حضور دانشجویان، اساتید و کارکنان این دانشگاه برگزار شد.

طیار به استقبال چشمگیر دانشجویان از این برنامه اشاره کرد وگفت:  حدود ۶۰ نفر در این برنامه که با هدف خیرخواهانه و فرهنگ‌سازی و آشنایی دانشجویان با فواید اهدای خون برگزار شد، خون اهدا کردند.

دبیر کانون سلامت رفتار دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با اشاره به اینکه این کانون دارای ۶ هسته است که هر هسته دارای مسئول و به فعالیتهای جداگانه می‌پردازند‏‏، خاطرنشان کرد: هسته‌های اعتیاد، ایدز، هپاتیت، دیابت و هسته بهداشت و روان از جمله هسته‌های این کانون است که در  راستای انجام فعالیت‌های محوله، از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند

طیار با اشاره به اینکه حدود ۱۶۰ نفر در حال حاضر عضو کانون سلامت رفتار دانشگاه علوم پزشکی ارومیه هستند‏‎، اظهار داشت: اعضای اصلی این کانون همگی از دانشجویان هستند اما ما در این کانون عضو افتخاری از اساتید و اعضای هیات علمی و مسئولان دانشگاه داریم.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت‌هایی که ما در دانشگاه در کانون سلامت رفتار دانشگاه انجام می‌دهیم علمی‏، فرهنگی، آموزشی و بهداشتی است و در راستای ارتقای سلامت دانشجویان می‌باشد و باید کاری کنیم که  دانشجویان به لحاظ روحی و روانی ارتقاء یابند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.