شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹

دبیر کانون فرهنگ، ادب و هنر علوم پزشکی همدان؛

کانون فرهنگ، ادب و هنر به دنبال ایجاد فضایی شاد در دانشگاه علوم پزشکی همدان است

کانون فرهنگ

«علی‌محمد جعفری» دبیر کانون فرهنگ و ادب علوم پزشکی همدان گفت: کانون فرهنگ، ادب و هنر به دنبال ایجاد فضایی شاد در دانشگاه علوم پزشکی همدان است و به اعتقاد ما همه رشته‌های دانشگاهی که با سلامت انسان در ارتباط هستند، همواره با هنر در ارتباط خواهند بود.

«علی‌محمد جعفری» دبیر کانون فرهنگ، ادب و هنر دانشگاه علوم پزشکی همدان در گفتگو با مفدا همدان اظهار داشت: این کانون سه سال پیش در حالی تاسیس شد که در طول عمر دانشگاه علوم پزشکی همدان، هیچ کانونی با این موضوع کاری وجود نداشته و ما همراه با جمعی از دوستان دانشجو آغاز فعالیت هایی با محوریت فرهنگی و هنری را در دانشگاه بنا نهادیم.

وی در ادامه افزود: در سال اول، فعالیت‌های ما صرفا در حوزه معرفی این کانون در سطح دانشگاه بود تا دانشجویان با کانون آشنا شوند و به دنبال این بودیم که به دانشجویان نشان دهیم که اتفاقی جدید در دانشگاه در حال صورت گرفتن است.

این دانشجوی رشته پزشکی با اشاره به حضور کانون فرهنگ، ادب و هنر همدان در جشنواره بین‌المللی سیمرغ تصریح کرد: در سال دوم بعد از تاسیس کانون، با تولید آثار هنری در زمینه‌های موسیقی و تئاتر، ضمن موفقیت در راهیابی به این جشنواره توانستیم چند سیمرغ را دریافت کنیم و این مهم برای یک کانون تازه تاسیس کار بسیار بزرگی بود.

وی هدف از حضور در این جشنواره فرهنگی را مطرح کردن نام دانشگاه علوم پزشکی همدان دانست و یادآور شد: نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ در اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شد و با حمایت‌های خوب مسئولین معاونت فرهنگی و دانشجویی، توانستیم با انگیزه‌ای بیشتر در این جشنواره شرکت کرده و موفق به کسب رتبه‌های برتر شویم.

دبیر کانون فرهنگ، ادب و هنر ادامه داد: با تلاش اعضای کانون موفق شدیم در جشنواره نهم در زمینه های موسیقی، تئاتر، کارگردانی، طراحی صحنه و بازیگری مرد رتبه اول را به خود اختصاص داده و در زمینه مجری‌گری هم «پویا نعیم» حائز رتبه سوم شد.

وی همچنین با بیان اینکه در حوزه شعر در بخش کارمندی دانشگاه همدان توانست رتبه دوم را کسب کند گفت: این کانون اهداف خاص دیگری به جز جشنواره سیمرغ را نیز دنبال می‌کند و امروز ما برای تغییر فضای فعلی دانشگاه قدم برداشته و توانستیم علاقمندان زیادی را در رشته‌های مختلف هنری جذب کنیم.

«علی‌محمد جعفری» با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی همدان از لحاظ سیاسی بسیار پیشتاز و  بسیار پر قدرت است اضافه کرد: دلیل این قدرت هم وجود کانون‌های سیاسی و فرهنگی  متعدد در این مجموعه آموزشی است.

وی یکی دیگر از اهداف تشکیل کانون فرهنگ، ادب و هنر را تلطیف و شاد کردن فضای دانشگاه خواند و اذعان داشت: همواره این مطلب را ذکر کرده‌ایم که این دانشگاه فضایی سیاسی دارد، البته این خوب است اما مطلوب دانشجو به نظر نمی‌رسد، از این رو با همراهی دانشجویان حوزه ورزش توانستیم تا حدودی در این تغییر فضا موثر باشیم.

دبیر این کانون همچنین با تاکید بر لزوم پرداختن به موضوعات فرهنگی و هنری جدای از مسائل درسی برای دانشجویان یادآور شد: یکی از موضوعات مهم امروز در خوابگاه های دانشجویی بحث افسردگی است و پرداختن به مسائل هنری بدون شک در کاهش میزان ابتلا به این بیماری اثربخش خواهد بود.

جعفری اضافه کرد: کسب رتبه‌های برتر در نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ نشان از پتانسیل بالا و مناسب دانشگاه علوم پزشکی همدان دارد و تصمیم داریم تا در این کانون کار را بنیادی و اساسی‌تر به پیش ببریم چرا که ما معتقدیم رشته پزشکی و همه رشته‌های دانشگاهی که با سلامت انسان در ارتباط هستند، جدا از هنر نبوده و همواره با هنر در ارتباط خواهند بود.

وی همچنین اظهار داشت: طی این سه سال ۳۷۰ دانشجو جذب کانون شدند اما با توجه به نبود فضای کافی از جمله پلاتو و آمفی تئاتر برای تمرین، تعداد کمی از دانشجویان فعالیت‌های فرهنگی و هنری خود را در مجموعه آغاز کرده و علاوه بر ورود به جشنواره سیمرغ حائز رتبه‌های برتر نیز شدند.

دبیر کانون فرهنگ، ادب و هنر دانشگاه علوم پزشکی همدان در پایان خاطرنشان کرد: با کمک مسئولین، طی سال جاری شاهد افزایش فضای کاری برای این کانون بودیم و به یاری پروردگار متعال با این اتفاق خواهیم توانست دانشجویان بیشتری را به کانون دعوت کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.