یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۵

همزمان با سالروز تشکیل سازمان بسیج؛

حضور بسیجیان دانشگاه در همایش مدافعان حرم

هفته بسیج- گناباد

همزمان با سالروز تشکیل بسیج مستضعفین، اساتید، کارکنان و دانشجویان بسیجی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در همایش مدافعان حرم با حضور اقشار مختلف بسیج در محل مصلی امام خمینی(ره) گناباد حضور یافتند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه گناباد در این مراسم گفت: برخی از افراد در درون کشور از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در برابر ولایت ایستادگی کرده اند و فرهنگ استکبارستیزی ملت ایران را زیر سوال برده اند اما بسیج در برابر دشمنان اهل سازش و انفعال نیست.
 حجت الاسلام سید هاشم موسوی افزود: مهمترین مأموریت پیامبر گرامی اسلام در زمان جاهلیت اعراب، مبارزه با جهل و استکبار آن زمان بود و در این شرایط انقلاب آن حضرت، انقلاب فرهنگی و تعیق باورها و ارزش های دینی در جامعه بود.
 وی اظهارکرد: پیامبر در زمان حیات خود با اخلاق و سیره نبویشان وضعیت جامعه را دگرگون کردند و ارزش ها در جامعه نهادینه و مردم با روحیه شهادت طلبی و ایثار آشنا شدند و در راه اسلام به مبارزه با کفر و طاغوت پرداختند.
 موسوی با بیان اینکه امام خمینی(ره) در تشکیل انقلاب اسلامی از انقلاب پیامبر گرامی اسلام الگوبرداری کرده است، اذعان کرد: انقلاب اسلامی ایران انقلاب فرهنگی است و در این راستا امام برای کادرسازی انقلاب بسیج مستضعفین را تاسیس و با روحیه  فداکاری، شهادت طلبی و انقلابی گری، دفاع از مظلومان بسیج، مفاهیم جدیدی را وارد انقلاب کرد.
 وی اذعان کرد: امام خمینی(ره) با تشکیل بسیج فرهنگ استکبارستیزی را در مردم یادآوری کرد و با تشکیل بسیج یک شبکه اجتماعی وسیعی در کشور شکل گرفت و در سراسر جامعه فرهنگ بسیجی رسوخ پیدا کرد و علاوه بر آن امروز شاهد جهانی شدن فرهنگ بسیج می باشیم.
 مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه گناباد خدامحوری را یکی از مؤلفه ها و اندیشه های والای تفکر بسیجی عنوان و خاطرنشان کرد: آن چیزی که اسلام را در عرصه های خطر یاری می کند، خدامحوری و حرکت در مسیر رضای خداوند می باشد که بسیجیان از این مولفه برخوردار بوده و سبب قدرتمندی دنیای اسلام شده است.
 موسوی ولایت مداری را از دیگر اندیشه های تفکر بسیجی برشمرد و افزود: بسیجیان از سربازان مطیع ولایت در جامعه می باشند چراکه آنها سوابق تلخ تاریخی عدم تبعیت از ولی زمان را در اذهان خود دارند و همواره ولایت مدار می باشند.
 وی با انتقاد از تفکرات برخی از افراد که در مسیر حق و باطل قرار دارند، اذعان کرد: بسیجیان براساس ولایت مداریشان، در بین حق و باطل مسیری نمی بینند و معتقد به شفاف بودن مواضع در برابر حق و باطل هستند.
 موسوی ادامه داد: متاسفانه این تفکر بسیجی سبب شده است که گاهی افراد به نیروهای بسیجی و انقلابی را مورد هدف توهین های خود قرار دهند و آنها را انقلابی نما خوانند.
 مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه گناباد عدم سازش در برابر دشمن را از دیگر ویژگی های تفکر بسیجی بیان و تصریح کرد: برخی از افراد در درون کشور از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در برابر ولایت ایستادگی کرده اند و فرهنگ استکبارستیزی ملت ایران را زیر سوال برده اند اما بسیج در برابر دشمنان اهل سازش و انفعال نیست.
 موسوی افزود: براساس همین تفکر برخی افراد در حال تطهیرسازی چهره دشمن در اذهان ملت ایران هستند و ایستادگی در برابر استکبارجهانی بویژه آمریکای جنایت کار را مورد سوال قرار می دهند و انها را تندرو و افراطی قلمداد می کنند اما آنها باید بدانند ملت ایران هیچ زمانی جنایات آمریکا علیه کشور را فراموش نمی کنند.
 وی خاطرنشان کرد: اسلام رحمانی واژه ای خوب است اما رحمانیت اسلام براساس آیات قران کریم و روایات شامل دشمنان که علیه مسلمان ظلم و جنایت انجام داده اند، نمی شود و براساس همین دیدگاه علی رغم اینکه پیامبر اسلام در برابر مظلومان پیامبر رحمت و مهربانی بود با ظالمان غضب و دشمنی داشت.

         

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.