چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴

نشست کارشناسان دانشگاهی جشنواره دانشجوی نمونه برگزار شد

دانشگاه علوم بهزیستی

صبح امروز با حضور مدیر کل فرهنگی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و کارشناسان دبیرخانه‌های دانشگاهی بیست و هفتمین جشنواره دانشجوی نمونه، نشست کارشناسان دانشگاهی جشنواره بیست و هفتم دانشجوی نمونه برگزار شد.

به گزارش مفدا، ساعت ۹ صبح چهارشنبه یازدهم مهر ماه، نشست آموزشی توجیهی کارشناسان دانشگاهی بیست و هفتمین جشنواره دانشجوی نمونه در ساختمان صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت آغاز شد.

در ابتدای این جلسه امیر للـه‌گانی به بیان اهمیت برگزاری جشنواره دانشجوی نمونه در دانشگاه‌ها پرداخت و ضمن بیان این که این جشنواره انگیزه دانشجویان را در ابعاد مختلف رشد خواهد داد، گفت: این جشنواره اهمیت بسیاری دارد زیرا به نوعی تنها جشنواره ملی است که سه بعد آموزشی، پژوهشی و فرهنگی در یک دانشجو را به صورت همزمان مورد سنجش قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: در وزارت بهداشت جشنواره‌های بزرگی برگزار می‌شود که در حوزه‌های اختصاصی( علمی، پژوهشی و فرهنگی) به شناسایی دانشجویان موفق و رشد دادن استعداد دانشجویان می‌پردازد، اما این که دانشجویی در سه حوزه به صورت همزمان سرآمد باشد دارای اهمیت است.

مدیر کل فرهنگی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، تصریح کرد: در مرحله دانشگاهی در بیست و ششمین جشنواره کشوری دانشجویی نمونه دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت، هزار و ۲۵۰ دانشجوی متقاضی جهت ثبت نام مراجعه داشته‌اند که شرایط حضور در این جشنواره را دارا بودند.

للـه گانی افزود: در ادامه ۹۷ دانشجو به مرحله نهایی و کشوری جشنواره دانشجوی نمونه راه پیدا کردند که از این تعداد در نهایت از میان تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، ۱۳ دانشجو توانستند عنوان دانشجوی نمونه کشوری را به دست آورند. این در حالی بود که سهم وزارت علوم در این دوره ۲۷ دانشجوی نمونه بود که در اختتامیه این جشنواره با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیران بهداشت و علوم از ۴۰ برگزیده بیست و ششمین جشنواره دانشجوی نمونه تقدیر به عمل آمد.

وی یکی از مهمترین اهداف برگزاری جشنواره دانشجوی نمونه را ایجاد انگیزه در دانشجویان در توسعه دادن به توانایی‌های خود عنوان کرد و ابراز داشت: با این هدف تلاش داریم تا دانشجویان نمونه در سال‌های آینده تحصیلی بتوانند استعداد خود را در سه حوزه فرهنگی، پژوهشی و آموزشی رشد و پر و بال دهند.

مدیر کل فرهنگی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، ابراز داشت: این جشنواره می‌تواند الگوهای چند بعدی موفق دانشجویان را به دانشگاه‌ها معرفی و فضای تشویقی و رقابتی در سه بعد آموزشی، پژوهشی و فرهنگی را در میان دانشجویان ایجاد کند.

للـه‌گانی به حجم بالای دروس تئوری و عملی در مقاطع تحصیلی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: برگزاری این گونه جشنواره‌ها، می‌تواند فضای دانشگاه‌های علوم پزشکی را برای دانشجویانی که به دلیل حجم بالای دروس باید ساعات بسیاری را در کلاس‌های درس و فضاهای درمانی بگذرانند با نشاط و شادی همراه سازد.

‌وی به ایجاد یک سامانه اختصاصی مخصوص ثبت نام دانشجوی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: جشنواره دانشجوی نمونه و آئین‌نامه آن به صورت مشترک با وزارت علوم دنبال می‌شود و دارای شورای سیاست گذاری مشترک در میان این دو وزارتخانه است. اختتامیه این جشنواره قدیمی و مهم نیز با معرفی برگزیدگان وزارت علوم و وزارت بهداشت هر ساله برگزار می‌شود.

مدیر کل فرهنگی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، اضافه کرد: این سامانه در سال جاری به صورت مشترک با وزارت علوم اقدام به ثبت نام دانشجویان نمونه دانشگاه‌های کشور می‌کرد اما در سال جاری سامانه‌ای اختصاصی تحت عنوان http://nemooneh.behdasht.gov.ir   برای ثبت نام دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور طراحی و دیده شده است.

للـه‌گانی ضمن تأکید بر شناسایی دانشجویان نمونه در دانشگاه‌های علوم پزشکی، بیان داشت: برخی دانشجویان برای رسیدن به موفقیت در این جشنواره، یک سال تمام تلاش می‌کنند تا در حوزه‌های مختلف جشنواره دانشجوی نمونه موفق ظاهر شوند؛ بر این اساس باید کارشناسان جشنواره در دانشگاه‌ها دقت کنند تا این دانشجویان از راه یابی به جشنواره باز نمانند.

وی تصریح کرد: تسلط بر آئین نامه موجب می‌شود استعدادهای موجود در دانشگاه‌ها شناسایی شوند و با تلاش کارشناسان جشنواره دانشجوی نمونه در دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌توانیم به رشد استعداد دانشجویان نمونه در آینده کمک کنیم.

مدیر کل فرهنگی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، در پایان گفت: نباید فرصت حضور در این جشنواره ملی از دانشجویان گرفته شود زیرا برخی از این دانشجویان سال آخر دانشجویی خود را می‌گذرانند که اگر دقت داشته باشیم این استعدادها نیز زمینه بروز پیدا می‌کنند.

در ادامه سئوالات و ابهامات موجود در آئین‌نامه بررسی و نحوه ثبت نام و تسهیل در این روند در میان کارشناسان دانشگاهی جشنواره نمونه مورد بررسی قرار گرفت.

جشنواره  کشوری دانشجوی نمونه در بیست و شش دوره تا کنون با همکاری مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم تحقیقات و فناوری برگزار شده است.

گفتنی است دانشجویان متقاضی شرکت در جشنواره دانشجوی نمونه می‌توانند تا تاریخ ۲۴  مهر ماه جاری ضمن مطالعه دقیق آئین‌نامه و اصلاحیه آن به همراه شیوه‌نامه با مراجعه به نشانیhttp://nemooneh.behdasht.gov.ir  نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام و درج مستندات مورد نظر در بخش‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی در این جشنواره اقدام نمایند

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.