پنجشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی مطرح کرد:

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بازوی علمی سیاستگذاران حوزه سالمندی

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در نشست خبری انجمن علمی سالمندی و در جمع متولیان حوزه سالمندی کشور گفت: دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در تلاش است تا بازوی علمی سیاست گذاران حوزه سالمندی و مرجع علمی حوزه سالمندی باشد و با توجه به پتانسیل مرکز تحقیقات سالمندشناسی می توانیم شاهد اخبار خوبی در این حوزه باشیم .

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ دکترامیرمسعود عرب رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در نشست خبری انجمن علمی سالمندی و در جمع متولیان حوزه سالمندی کشور گفت:  دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در تلاش است تا بازوی علمی سیاست گذاران حوزه سالمندی و مرجع علمی حوزه سالمندی  باشد و با توجه به پتانسیل مرکز تحقیقات سالمندشناسی  می توانیم شاهد اخبار خوبی در این حوزه باشیم .

    وی افزود: در این دانشگاه هشت مرکز پزوهشی و تحقیقاتی مشغول فعالیت هستند که یکی از آن ها مرکز تحقیقات سالمندی است و هم اکنون چندین پروژه ی بزرگ تحقیقاتی در این مرکز در حال اجرا است.

    دکتر عرب با بیان اینکه باید به همه ابعاد سلامت اعم از جسمی و روانی اهمیت داد؛ گفت: هم اکنون تنها در تهران حدود هشت هزار سالمند وجود دارد که به تنهایی زندگی می کنند و باید امکانات توانبخشی از راه دور نیز برای این گروه ها در نظرگرفته شود.

     وی تصریح کرد: دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی  با سه هدف توانبخشی ، تلاش برای سلامت اجتماعی و سلامت روانی در آبان ماه سال ۷۱ تاسیس شد و امید است با توانمندی مرکز تحقیقات سالمندی بتوانیم در عرصه سیاستگذاری گام های خوبی برداریم.

تهیه خبر : گلرخ

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.