شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۹

دکتر محمد تاج فرد:

استقبال دانشگاهیان از اردوهای جهادی چشمگیر بود / اولین گروه اردوهای جهادی وزارت بهداشت به ایلام سفر می‌کنند

اردوهای جهادی

دبیر کمیته مرکزی اردوهای جهادی وزارت بهداشت، استقبال دانشگاهیان وزارت بهداشت از اردوهای جهادی را چشمگیر توصیف کرد و گفت: اولین گروه اردوهای جهادی وزارت بهداشت از یکشنبه 10 مردادماه تا 15 مردادماه به ایلام می‌روند.

دکتر محمد تاج فرد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار مفدا با اعلام این خبر افزود:  گسترش فرهنگ جهادی در میان دانشگاهیان به‌ویژه دانشجویان و خدمت‌رسانی به مناطق محروم کشور از اهداف برگزاری اردوهای جهادی است و خدمات سلامت و پیشگیری از بیماری‌ها اولویت نخست ما در این اردوها است.

تاج‌فرد هدف بعدی برگزاری اردوهای جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت را ایجاد روحیه اعتماد به نفس و خودباوري در میان دانشجویان ذکر کرد وگفت: آموزش پیشگیری از انواع بیماری‌ها جزو برنامه های اصلی ما در اردوهای امسال است.

وی با تأکید بر فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تعمیق و گسترش فرهنگ جهادی در میان نسل جوان و دانشجو، خواستار مشارکت حداکثری دانشگاهیان در این امر شد و گفت: نخستین مرحله اردوهای جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت یکشنبه 10 مرداد تا 15مرداد با حضور 100 نفر از دانشگاهیان در ایلام برگزار می‌شود و بحث آموزش پیشگیری از بیماری‌ها و خدمات درمانی و سلامت از جمله اقدامات این سفرهای جهادی است.

دبیر کمیته مرکزی اردوهای جهادی وزارت بهداشت، به استقبال چشمگیر دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی از این اردوها اشاره کرد و گفت:  اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه‌ها بعد از اعلام فراخوان ثبت نام و استقبال خوبی از این اردوها کردند به طوری 200 نفر از کارمندان دانشگاه‌های علوم پزشکی، 50 نفر از اساتید و اعضای هیأت علمی و حدود 500 نفردانشجو تاکنون در این اردوها ثبت نام کردند.

وی سفر دوم اردوهای جهادی دانشگاهیان را به مناطق محروم ارومیه عنوان کرد و گفت: این اردوی جهادی در مناطق محروم ارومیه طی روزهای 16 مرداد با حضور دانشگاهیان وزارت بهداشت برگزار می شود و ویزیت رایگان و آموزش پیشگیری از بیماری‌ها و خدمات بهداشتی و درمانی از اولویت برنامه‌های ما در مناطق محروم اطراف ارومیه است.

تاج‌فرد با بیان اینکه همه خدمات درمانی و آموزشی و بهداشتی به ساکنان مناطق محروم رایگان ارائه می‌شود، خاطرنشان کرد: استان‌های خراسان شمالی و جنوبی نیز در دستور کار اردوهای جهادی دانشگاهیان است که از 23 مرداد آغاز خواهدشد.

مشاور معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت، معیار انتخاب مناطق کشور جهت اعزام دانشگاهیان به اردوهای جهادی را مناطق محروم و کمتر برخوردار عنوان کرد و گفت:  تداوم برگزاری اردوهای جهادی و مشارکت دانشگاهیان در این امر خیر باید همواره در دستور کار همه دانشگاه‌ها باشد، به‌ویژه در ایام تابستان و عید نوروز که دانشجویان می‌توانند علاوه بر غنی‌سازی اوقات فراغت، در کار خیر نیز سهیم باشند و روحیه خودباوري خود را افزایش دهند.

دبیر کمیته مرکزی اردوهای جهادی وزارت بهداشت، در بخش دیگر سخنان خود به تشکیل کانون‌های جهادی از اول مهرماه امسال خبر داد وگفت: آیین‌نامه تشکیل این کانون‌ها برای دانشگاه‌ها ارسال شده و انشاالله امیدواریم با تشکیل این کانون‌های جهادی، خدمات موثرتری را در طول سال، تعطیلات بین دو ترم، تابستان و ایام نوروز به مردم مناطق محروم کشور که در این طرح به عنوان مناطق هدف مشخص شده‌اند در زمینه های بهداشتی، آموزش و درمانی ارائه دهیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.