یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۰

امروز اتفاق افتاد:

معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشست شورای مدیران معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه حضور یافت

نشست با معاون اجتماعی دانشگاه

دکتر عزیزی با اشاره به شرایط خاص فرهنگی جوامع امروزی اظهار داشت: طبیعتا یکی از دلائل اصلی صدور دستور مبنی بر ایجاد معاونت های اجتماعی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور از سوی مقام عالی وزارت، کاستن و رفع معضلات اجتماعی در سطح دانشگاه ها و جامعه بوده که وجود یک معاونت اجتماعی مقتدر و پویا در این زمینه می تواند تاثیری بسزا در پیشبرد این هدف بزرگ داشته باشد.

بنا به گزارش مفدا شیراز، معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشست اخیر شورای مدیران معاونت فرهنگی و امور دانشجویی این دانشگاه حضور یافت.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این باره گفت: با توجه به اینکه به تازگی و برای اولین بار در این دانشگاه شاهد ایجاد معاونت اجتماعی می باشیم و نظر به رابطه تنگاتنگی که میان رسالت معاونت فرهنگی و امور دانشجویی با این معاونت جدید می تواند وجود داشته باشد، از معاون امور اجتماعی دانشگاه دعوت به عمل آمد تا در اولین روزهای احراز این سمت، در نشست شورای مدیران معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه حضور یافته و در پاره ای از مسائل به همگرایی بیشتر، نزدیک گردیم.

دکتر کوروش عزیزی در این نشست ضمن خوش آمد به دکتر افراشی، معاون امور دانشجویی دانشگاه، انتصاب ایشان را در این مقام، انتخابی خوب و شایسته دانست و ادامه داد: با شناختی که در طی این سال ها از نحوه عملکرد و نقطه نظرات ایشان دارم، قطعا حضور ایشان در این مسند، منشاء خیرات و برکات فراوانی در دانشگاه و جامعه خواهد گردید.

عزیزی با اشاره به شرایط خاص فرهنگی جوامع امروزی اظهار داشت: طبیعتا یکی از دلائل اصلی صدور دستور مبنی بر ایجاد معاونت های اجتماعی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور از سوی مقام عالی وزارت، کاستن و رفع معضلات اجتماعی در سطح دانشگاه ها و جامعه بوده که وجود یک معاونت اجتماعی مقتدر و پویا در این زمینه می تواند تاثیری بسزا در پیشبرد این هدف بزرگ داشته باشد.

دکتر افراشی نیز در این نشست، ضمن تقدیر از فعالیت ها و عملکرد معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اظهار داشت: با توجه به تقرب و تشابهات بسیار زیاد اهداف و آرمان های هر دو معاونت، ارتباط و همکاری های این دو نهاد می تواند کمک بسیار شایانی به پیشبرد این اهداف که همانا تعالی سطح فرهنگی و اجتماعی جامعه و زدودن زنگار معضلات اجتماعی از جامعه جوان و اسلامی ما باشد بنماید.

در همین نشست، قائم مقام فرهنگی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه نیز، ضمن تبریک به معاون اجتماعی دانشگاه، بر لزوم همکاری میان دو معاونت تاکید کرده و گفت: تاثیرات ژنتیکی و دستگاه های متولی سلامت جامعه فقط بخش کوچکی از فاکتورهای تاثیرگذار بر اجتماع را تشکیل می دهند و بیشترین تاثیر در این زمینه را می توان به «سلامت محیط» نسبت داد و با تاثیرگذاری مثبت بر محیط، قادر خواهیم بود تا ریشه بسیاری از معضلات اجتماعی را از بین ببریم.

دکتر محمدرضا سمایی ادامه داد: ایجاد کمیته های کاربردی مناسب و لازم و همچنین معرفی حقوق شهروندی به جامعه می تواند تاثیر بسیار مثبتی بر روند عملکرد هر دو معاونت بگذارد.

وی گفت: ایجاد محیط سرشار از رضایتمندی اجتماعی، قانون پذیری جامعه را افزایش داده و همین قانون پذیری می تواند متولیان امور فرهنگی و اجتماعی را در بالا بردن سطوح اجتماعی یاری و همراهی نماید.

دکتر افراشی، اخیرا و طی حکمی از سوی ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز به سمت معاونت اجتماعی این دانشگاه منصوب گردیدند و معاونت فرهنگی و امور دانشجویی این دانشگاه اولین معاونتی بود که از ایشان جهت حضور در جلسه شورای مدیران دعوت به عمل آورد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.