جمعه ۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۸

مرحله کشوری بخش کتبی بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت برگزار شد

مرحله کشوری بخش کتبی بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت

آزمون مرحله کشوری بخش کتبی بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در سه رده دانشجویان، اساتید و کارمندان در روز سه شنبه پنجم مرداد‌ماه به‌صورت همزمان در ۱۰ منطقه کشور برگزار شد.

به گزارش مفدا، آزمون مرحله کشوری بخش کتبی بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در سه رده دانشجویان، اساتید و کارمندان در روز سه شنبه پنجم مرداد‌ماه ساعت ۱۱ صبح به‌صورت همزمان در ۱۰ منطقه کشور شامل دانشگاه‌های علوم پزشکی کرمانشاه، شیراز، کرمان، تهران، گلستان، مشهد، اردبیل، کاشان، زاهدان، اهواز برگزار می‌شود.

آزمون‌دهندگان در این مرحله که بخش کشوری است کسانی هستند که پیش از این در بخش دانشگاهی برگزیده شده‌اند. برگزیدگان این بخش به محله نهایی جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت راه یافته و در مراسم اختتامیه جشنواره که در مشهد مقدس برگزار می‌شود مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

در این مرحله تعداد ۹۱۵ نفر از دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی حضور دارند که تعداد ۶۷۵ نفر آن‌ها را بانوان تشکیل می‌دهند.

از سوی مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت ناظرانی در هر یک از مناطق ۱۰ گانه حضور داشته و از نزدیک بر روند برگزاری این آزمون نظارت دارند.

دکتر مهدی بحرالعلوم رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت نیز در روز سه‌شنبه پنجم مردادماه با حضور در تالار شهید هاشمی نژاد بیمارستان امام رضا(ع) مشهد، از نزدیک بر آزمون بخش کتبی جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد، سبزوار، نیشابور، تربت جام، تربت حیدریه، بجنورد، بیرجند، گناباد، اسفراین و سمنان نظارت کرد.

 

گفتنی است آزمون مرحله کشوری بخش کتبی هم‌زمان در شهرهای کرمانشاه، شیراز، کرمان، تهران، گلستان، مشهد، اردبیل، کاشان، زاهدان، اهواز در رشته‌های احکام، آشنایی با احادیث اهل بیت، آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن، مفاهیم نهج البلاغه، آشنایی با سیره معصومین، حفظ موضوعی قرآن و مفاهیم صحیفه سجادیه برگزار شد و نتایج این آزمون تا اواسط مرداد ماه اعلام خواهد شد.

مرحله دانشگاهی این آزمون ۱۴ اردیبهشت‌ماه سال جاری در کلیه دانشگاه‌های علوم پزشگی کشور برگزار شده بود.

 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.