سه‌شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۹

در دومین روز نشست مدیران شعب دانشگاهی مفدا اعلام شد؛

آغاز فرآیند چهارماهه «دومین رتبه‌بندی شعب دانشگاهی مفدا» همزمان با سال تحصیلی جدید

مفدا کلی

در دومین روز نشست سراسری مدیران شعب دانشگاهی مفدا، کمیسیون‌های تخصصی چهارگانه مفدا به ارائه گزارش فعالیت‌های انجام شده خود در شش‌ماه اول سال جاری پرداختند. دبیر شورای هماهنگی مفدا و دبیر کمیسیون دانشجویی در این جلسه از آغاز دور دوم « رتبه‌بندی شعب دانشگاهی مفدا» در پایان شهریور ماه و همزمان با سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش مفدا، در دومین روز از چهارمین نشست سراسری مدیران شعب دانشگاهی مفدا که دوشنبه ۲۶ شهریورماه در سالن همایش‌های بین‌المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، دبیر شورای هماهنگی مفدا به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این شورا و تشریح برنامه‌های آتی پرداخت. همچنین دبیران کمیسیون‌های چهارگانه مفدا نیز به تشریح فعالیت‌های کمیسیون‌ها پرداختند.

عادل فندرسکی نژاد دبیر شورای هماهنگی مفدا، در ابتدای جلسه با اشاره به بررسی شیوه نامه رتبه بندی مفداهای دانشگاهی در جلسات شورای هماهنگی گفت: در بررسی‌هایی که در جلسات شورای هماهنگی انجام دادیم تغییراتی در فرم‌های رتبه بندی اعمال شد که به زودی به همکاران اعلام می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه در پایان شهریور ماه بازه زمانی مقرر برای رتبه بندی سالانه به اتمام می‌رسد، خاطر نشان کرد: با پایان یافتن این زمان، پروسه رتبه بندی سایت‌ها آغاز می‌شود. یکی از دغدغه‌های اصلی من شفاف سازی رتبه بندی است به نحوی که هیچ ابهامی برای همکاران ما در زمینه رتبه بندی وجود نداشته باشد. انتقادهایی به رتبه بندی سال گذشته وارد شد و تلاش داریم با اعمال تغییرات و راهکارهایی مشکلات موجود را مرتفع کنیم تا زحمات همکاران ما در دانشگاه‌ها دیده شود. اینکه در چه جایگاهی از رتبه‌بندی قرار می گیریم اهمیت ندارد، آنچه مهم است دیده شدن زحمات همکاران ماست.

فندرسکی نژاد اضافه کرد: آنچه اهمیت دارد این است که هر کدام از ما در دانشگاهی که مشغول به فعالیت هستیم با توجه به امکانات و شرایط تمام توان خود را صرف بالا بردن کمیت و کیفیت محتواهای تولیدی کنیم و با درایت و مدیریت بتوانیم از ظرفیت‌های دانشجویی بهره مند شده و این نیروهای با انگیزه و خلاق را در پیشبرد اهداف مفدا همراه کنیم.

دبیر شورای هماهنگی در ادامه اضافه کرد: تلاش داریم تمهیدی بیاندیشیم که رتبه بندی‌ها قبل از انتشار رسمی به دانشگاه‌ها اعلام شود تا امکان اعتراض و در صورت لزوم اعمال تغییرات میسر باشد.

در ادامه جلسه مهندس نسرین ستوده مسئول واحد آمار و فناوری اطلاعات معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت سامانه ثبت درخواست همکاری با مفدا را برای همکاران تشریح کرد و شیوه استخراج اطلاعات دانشجویان داوطلب همکاری با مفدا را توضیح داد.

ستوده با اشاره به این‌که هم‌اکنون به دلیل وجود فعالیت‌هایی که نیاز به استفاده از سامانه‌های متعدد دارد، متأسفانه ما مجبور شده‌ایم از سامانه‌های مختلف استفاده کنیم که تعدد سامانه‌ها مشکلی است که در تلاشیم این موضوع را در سال آینده برطرف کنیم.

مسئول واحد آمار و فناوری اطلاعات معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اعلام این‌که هم‌اکنون در حال تهیه rfp یا طرح اولیه سامانه جامع فعالیتی معاونت فرهنگی و دانشجویی هستیم، خاطر نشان کرد: ان‌شاالله با طراحی و اجرای سمانه جامع فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، تمامی فرآیندهای اجرای این حوزه الکترونکی شده و مشکل وجود سامانه‌های متعدد مرتفع خواهد شد.

بخش بعدی دومین روز نشست مدیران شعب دانشگاهی مفدا به ارائه گزارش کار دبیران کمیسیون‌های تخصصی چهارگانه اختصاص یافت.

حسین توکلی مدیر مفدا گناباد و دبیر کمیسیون چند رسانه‌ای درباره شیوه نامه آرشیو محتواهای چند رسانه‌ای صحبت کرد و بر اهمیت یکپارچه سازی شیوه آرشیو عکس، فیلم و صدا در کل مفداهای دانشگاهی تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به بررسی محتواهای چندرسانه‌ای مفداهای دانشگاهی و نیازسنجی آموزشی، خاطر نشان کرد: نیازسنجی آموزشی در حوزه چند رسانه‌ای صورت گرفته که بر اساس این نیاز سنجی، محتوای آموزشی برای کارگاه‌ها تدوین خواهد شد.

در ادامه جلسه سارا اسلامی نماینده مفدا وارستگان به ارائه گزارش کمیسیون فضای مجازی پرداخت و درباره قالب‌های انتشار اخبار در پیامرسان‌ها صحبت کرد.

وی با انتقاد از نحوه انتشار اخبار در کانال‌های مفدا اظهار داشت: بسیاری از کانال‌های مفدا در زمینه شیوه انتشار اخبار نقائصی دارند که امیدواریم با نهایی شدن پیش نویس شیوه نامه انتشار اخبار در پیامرسان‌ها، به یکپارچگی در انتشار اخبار مفداها برسیم.

ارائه گزارش کار کمیسیون دانشجویی توسط عادل فندرسکی صورت گرفت. وی گزارشی درباره محتواهای منتشر شده در سایت‌های مختلف ارائه و کمیت اخبار تولیدی را مورد مقایسه قرار داد.

وی ابراز امیدواری کرد که با آغاز سال تحصیلی جدید و ورود دانشجویان تازه نفس به دانشگاه و بازگشت دانشجویان با تجربه به عرصه مفدا، هم کمیت و هم کیفیت اخبار مفداهای دانشگاهی ارتقاء یابد.

فندرسکی رتبه بندی پایگاه‌های اطلاع رسانی مفدا، انتشار اخبار فعالیت‌های دانشجویی و ایجاد موج خبری پیرامون رویدادهای بزرگ دانشجویی از جمله تیتر ۱۱، جشنواره سیمرغ و المپیادها را از جمله عوامل انگیزشی فعالان رسانه‌ای مفدا برای بالا بردن کیفیت و کمیت کار دانست.

دومین روز نشست با پرسش و پاسخ مدیران مفدا با مهدی معماری مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ادامه یافت.

تک شغلی شدن مدیران مفدا، ایجاد انگیزه برای دانشجوی به منظور همکاری با مفدا، تامین هزینه ها و تجهیزات مورد نیاز مفداهای دانشگاهی، توجه بیش از بیش رؤسا و معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌ها به مفدا و تثبیت موقعیت شغلی مدیران مفدا از جمله دغدغه‌های مدیران شعب دانشگاهی مفدا بود که در جلسه مطرح شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.