چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۱

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی:

حوزه فرهنگ نقش مهمی در پیشگیری یا حل بسیاری از مشکلات دارد

آزمون غربالگری سلامت روان برای دانشجویان علوم پزشکی اجرا می شود

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی گفت: حوزه فرهنگ می‌تواند نقش مهمی در پیشگیری یا حل بسیاری از مشکلات داشته باشد.

به گزارش مفدا، دکتر عیسی علیزاده در حاشیه نخستین نشست مدیران شعب سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی منطقه غرب در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی یکی از سازمان‌هایی است که مبتنی بر فعالیت‌های دانشجویی بوده؛ یعنی بسیاری از نیروهایی که در حال حاضر عضو جهاد هستند از طریق سازمان دانشجویان جذب این سیستم شده‌اند. علاوه بر اینکه فعالیت‌های فرهنگی شاخصی در طول سالیان گذشته در حوزه دانشجویی انجام شده است.

وی ادامه داد: حوزه فرهنگی جهاد هم که خیلی وسیع است؛ یعنی اگر دانشجو را به مثابه یک بدن فرض کنیم که نیازهای مختلف دارد، تقریباً هر کدام از فعالیت‌های مختلف فرهنگی جهاد می‌تواند آن نیازها را ازجمله در بخش گردشگری، فعالیت‌های قرآنی و دینی، خبری، نظرسنجی و... را رفع کند.

علیزاده درباره هدف از برگزاری نخستین نشست مدیران شعب سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی منطقه غرب، بیان کرد: چون در شروع سال تحصیلی جدید هستیم، این هم‌اندیشی با مدیران سازمان دانشجویی تدارک دیده شده و برنامه‌ها را مرور کردیم تا بتوانیم در طول سال تحصیلی نسبت ب عضوگیری و مشارکت دانشجویی فعالتر باشیم..

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی در ادامه گفت: وضعیت کشور به گونه‌ای است که حوزه فرهنگ می‌تواند نقش مهمی در پیشگیری یا حل بسیاری از مشکلات داشته باشد که امیدواریم این نشست یک روزه نتایج خوبی در پی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر فعالیت‌هایی که در حوزه فرهنگی جهاد دانشگاهی صورت می‌گیرد «دانشجویی» است و دانشجویان به صورت افتخاری با این نهاد کار می‌کنند که برخی‌ها پس از شناسایی و نشان دادن توانمندی‌هایشان می‌توانند جذب جهاد دانشگاهی شوند. بی‌تردید معاونت‌های فرهنگی جهاد دانشگاهی در سراسر کشور از ایده‌های خلاقانه دانشجویان استقبال خواهند کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.