شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۸

برگزاری کمپین " ارتقای آگاهی پیرامون کم شنوایی و کاشت حلزون " از دوم مهرماه، همزمان با هفته جهانی ناشنوایی

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

کمپین " ارتقای آگاهی پیرامون کم شنوایی و کاشت حلزون " از دوم مهرماه، همزمان با هفته جهانی ناشنوایی در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار می شود.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ دکتر" گیتا موللی " مسئول کمیته مطالعات ناشنوایی/ کم شنوایی مرکز تحقیقات توانبخشی اعصاب اطفال دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با اعلام این خبر گفت: این کمپین از دوم الی نهم مهرماه توسط کمیته مطالعات ناشنوایی/ کم شنوایی دانشگاه و با همکاری و مشارکت مرکز خدماتی خانواده و کودک کم شنوا " فرانک"  و انجمن دانشجویی کودکان استثنایی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار خواهد شد.

    وی افزود: با توجه به مسایل و مشکلات افراد کم شنوا و حتی افرادی که کاشت حلزون انجام داده اند ، این کمپین برگزار می شود تا بتوانیم از این طریق، نسبت به آگاه سازی خانواده ها و جامعه درخصوص مسایل پیرامون این اختلالات، برای کاهش مشکلات و همچنین برخورد مناسب با این افراد، اقدام کنیم.

    به گفته دکتر موللی، علاوه بر تکثیر بروشورها و کتب مربوط به مسایل افراد کم شنوا و کاشت حلزون شده، برنامه های متنوعی جهت جلب توجه و آگاه سازی جامعه، در این کمپین اجرا خواهد شد.

   لازم به ذکر است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات در سه حوزه سلامت (رفاه و سلامت اجتماعی ، سلامت روانی و توانبخشی ) نسبت به تربیت نیروی متخصص در رشته های تخصصی همچون " شنوایی شناسی، بینایی شناسی، توانبخشی کودکان استثنایی، مددکاری اجتماعی، مشاوره و روانشناسی بالینی، مدیریت رفاه و سلامت اجتماعی ، فیزیوتراپی ، کاردرمانی، گفتاردرمانی، سالمندشناسی، رشد و پرورش کودکان پیش از دبستان، سلامت در حوادث و بلایا، روانپزشکی، روانشناسی، پرستاری توانبخشی و ... " اقدام می کند.

    این دانشگاه منحصربفرد، در برخی از رشته ها، بعنوان تنها برگزارکننده، و در برخی از رشته ها نیز بعنوان اولین برگزارکننده دوره های تحصیلات تکمیلی در داخل کشور و حتی کشورهای خاورمیانه شناخته شده است.

    دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تحت نظارت وزارت بهداشت و از طریق دو بیمارستان تخصصی توانبخشی رفیده و روانپزشکی رازی و دو مرکز پزشکی _توانبخشی اسماء و نظام مافی و بکارگیری توان علمی و تخصصی اعضای هیات علمی که از متخصصان بنام کشور هستند، انواع خدمات حیطه فعالیت خود را به بیماران و نیازمندان ارائه می دهد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.