جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۵

معاون فرهنگی وزارت علوم:

دانشگاه‌ها با مشکل کمبود بودجه مواجه هستند/ ۵۰ درصد باید تا آغاز سال تحصیلی اختصاص یابد

غلامرضا غفاری

معاون فرهنگی وزارت علوم با اشاره به مشکل کمبود بودجه در دانشگاه‌ها گفت: تلاش این است که تا آغاز سال تحصیلی بالای ۵۰ درصد بودجه تخصیص داده شود.

به گزارش مفدا، غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در گفتگو با  دانشجو، با اشاره به مصادف شدن آغاز سال تحصیلی جدید با ایام محرم و عزاداری امام حسین (ع) گفت: امسال خوشبختانه شروع سال تحصیلی جدید با ایام محرم مصادف شده و در این ایام هم شور وحال خاصی در دانشگاه‌ها ایجاد می‌شود.

وی افزود: مراسم آغاز سال تحصیلی و استقبال از دانشجویان ورودی جدید امسال هم مانند سال‌های گذشته بر اساس برنامه ریزی‌های دانشگاه‌ها برگزار خواهد شد و معاونت فرهنگی در دانشگاه‌ها این مراسم‌های را با رویکرد محرم برگزار می‌کنند.

معاون فرهنگی وزارت علوم اضافه کرد: در جلساتی که با معاونان فرهنگی دانشگاه‌ها داشتیم مسائل لازم را برای آغاز سال تحصیلی جدید گوشزد کردیم که این مجموعه‌ها برای برگزاری برنامه‌های استقبال از ورودی‌های جدید در دانشگاه‌ها ورود می‌کنند.

غفاری در خصوص تخصیص بودجه دانشگاه‌ها به ویژه بودجه فرهنگی گفت: به میزانی که تخصیص به دانشگاه‌ها داده شده بودجه فرهنگی نیز به همان میزان اختصاص یافته، اما در حال حاضر دانشگاه‌ها با مشکل کمبود بودجه مواجه هستند و تلاش ما این است که تا آغاز سال تحصیلی جدید بالای ۵۰ درصد بودجه تخصیص پیدا کند.

معاون فرهنگی وزارت علوم در خصوص برگزاری مراسم ویژه آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه‌ها گفت: درخواست وزارت علوم به نهاد ریاست جمهوری ارسال شده، اما هنوز مشخص نیست که کدام دانشگاه میزبان رئیس جمهور برای برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی جدید باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.